اینترنت در روستاهای بالای ۳۰ خانوار

index

با حضور وزیر ارتباطات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان‌های تایباد، تربت جام و باخرز مورد بررسی قرار گرفت و در جهت رفع آن برنامه‌ریزهایی صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا در خراسان، غلامرضا اسدالهی، نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تربت جام اظهار کرد: شهرستان‌های تایباد، تربت جام و باخرز از لحاظ شاخص وضعیت ارتباطات در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد.
وی با انتقاد شدید از وضعیت آنتن‌دهی همراه اول در روستاها گفت: با وسعت زیاد و تعداد زیاد روستا در منطقه متاسفانه وضعیت تلفن ثابت و همراه در روستاها بسیار نامطلوب است.
اسدالهی اظهار کرد: ۵۱ روستای تربت جام، ۳۹ روستای تایباد و باخرز از تلفت ثابت با سیستم WiLL استفاده می‌کنند که نوعاً مردم با تغییر سیستم و رومینگ و قبض‌هایی با مبالغ زیادی مواجه هستند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه خیلی از کار های اداری و غیر اداری با اینترنت انجام می‌شود، متاسفانه خیلی از روستاهای منطقه فاقد پوشش اینترنتی است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: شبکه‌های بی تی اس منطقه نیازمند تقویت است تا پوشش آنتن‌دهی در بعضی از روستاها مرتفع شود.
وی افزود: روستاها در شهرستان مرزی تایباد ۳۸ درصد فاقد آنتن‌دهی همراه اول، ۴۳ درصد فاقد خطوط تلفن ثابت، ۵۵ درصد فاقد آنتن‌دهی ایرانسل و ۴۶ درصد فاقد اینترنت هستند.
در ادامه این مراسم، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما تمام مشکلات و گلایه‌های مسئولان شهرستان را قبول داریم و در جهت رفع مشکلات گام‌های خوبی را بر خواهیم داشت.
وی بیان کرد: توجه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته مرزی و محروم است و تلاش می‌کنیم تا امکانات به‌طور مساوی توزیع شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در روستاهای بالای ۳۰ خانوار تا آخر سال و بالای ۱۵ خانوار در اواخر سال آینده اینترنت وصل خواهد شد.
واعظی با اشاره به اینکه مشکل تلفن ثابت روستایی منطقه به زودی رفع خواهد شد، افزود: زیرساخت‌های آی سی تی نیز فراهم می‌شود تا در انتخابات آینده مشکلی در این خصوص وجود نداشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: انشاءالله تا دو ماه آینده کلیه تحریم‌های ظالمانه علیه کشور برداشته خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه که علیه کشورمان صورت گرفته متاسفانه وضعیت بودجه دولت بسیار نامطلوب است.
واعظی تصریح کرد: دولت از همان ابتدای شروع به کار خود، در هر کجا که پا می‌گذاشت در دولت گذشته کلنگ زده بودن و یا وعده داده بودند؛ این دولت و ۵ دولت دیگر که تمام بودجه خود را مصروف این وعده‌ها و کلنگ‌های دولت گذشته بکنند، ۲۰ سال طول می‌کشد تا این پروژه‌ها به اتمام برسد.
وی با اشاره به برداشته شدن تحریم‌ها افزود: تا دو ماه آینده شرایط جدیدی را در کشور تجربه خواهید کرد و تمام محدودیت‌های بانکی و بیمه کشور برداشته خواهد شد.
واعظی بیان کرد: به دلیل تحریم‌ها ما در حال حاضر ۹۰۰ تا یک میلیون بشکه نفت را می‌فروشیم و با برداشته شدن تحریم‌ها در مرحله اول ۱٫۵ میلیون بشکه و در مرحله دوم در ابتدای سال آینده به دو میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.
وی توضیح داد: موضوعات اقتصادی از اولویت‌های اول دولت تدبیر و امید است که سخت در حال پیگیری این موضوع است.
واعظی با بیان اینکه اشتغال یکی از دغدغه‌های دولت است، اضافه کرد: جوان بیکار می‌تواند هم به خود و هم به جامعه آسیب برساند و وظیفه دولت است که برای حل این مشکل تلاش کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− 3 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013