اسداللهی:صالحی می‌تواند به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کند

308710_400

یک عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان این که اقدام انجام شده در جلسه روز گذشته مجلس در شان یک نماینده نیست، گفت: در صورتی که شکایت یا گزارشی واصل شود در این هیات قابل پیگیری است.

غلامرضا اسداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مباحث روز یکشنبه مجلس در خلال سخنان صالحی و تهدیدی که روح الله حسینیان نسبت به وی داشت، اظهار کرد: با توجه به این‌که آقای حسینیان خود از طرف کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عضوهیات نظارت بر رفتار نمایندگان است، نمی تواند شکایت یا گزارشی را مطرح کند مگر تعدادی از نمایندگان در این رابطه شکایت یا گزارشی را تهیه کنند که در این صورت این هیات می تواند آن را مورد رسیدگی قرار دهد.

وی درباره این‌که آیا صالحی هم می‌تواند در این زمینه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کند، گفت: بله، اگر وی شکایت کند که به طریق اولی قابل بررسی و پیگیری است.

این عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در ادامه بیان کرد: اما به لحاظ قانونی نماینده حق تعدی، توهین و اهانت را ندارد و این‌ها جزو وظایف نمایندگی نیست، در واقع نماینده در مورد اظهارات و یا نطقش و آنچه که در وظیفه نمایندگی‌اش باشد مصونیت دارد اما در عین حال نمی تواند کسی را تهدید کرده و یا به وی توهین کند.

نماینده مردم تربت جام در مجلس با تاکید بر این که اقدام انجام شده در مجلس خلاف بوده و یک تخلف به شمار می‌رود ، گفت: این اقدامات خلاف شأن نمایندگی است لذا در صورتی که ارکان و عناصر یک عمل خلاف وجود داشته باشد آن کار خلاف است اما احراز آن با ما نیست با قاضی است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


4 + = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013