اسدالهی با اشاره به ضرورت تسریع در تعیین تکلیف شیوه پرداخت یارانه ها:ادامه پرداخت یارانه‌ها به شکل کنونی اقتصاد کشور را به گل می نشاند

105826_thum

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریع تر شیوه پرداخت یارانه ها،گفت: برای کاهش تبعات اجرای ناصحیح قانون هدفمندی باید منابع هرچه سریع تر به جای پرداخت به همه در راستای احیای کارخانه ها و کاهش بیکاری سوق داده شود.

غلامرضا اسدالهی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید برضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع تر شیوه پرداخت یارانه، گفت:درهمه جای دنیا پرداخت یارانه به صورت بسته‌های حمایتی به افراد نیازمند داده می شود اما در کشورما با عدم اجرای صحیح قانون هدفمندی تمامی افراد مشمول دریافت آن هستند.

نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پایه های پرداخت یارانه نقدی به همه افراد جامعه از دولت قبل گذاشته شده است، افزود: در حال حاضر برای دولت فعلی سخت است که علاوه بر حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه نسبت به اجرای صحیح قانون هدفمندی نیز اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به تبعات پرداخت یارانه نقدی به تمامی افراد در جامعه، تصریح کرد: پرداخت یارانه به تمامی اقشار جامعه علاوه بر داشتن آثار تورمی بسیار به پررنگ شدن بسیاری از مشکلات اقتصادی ازجمله رشد بیکاری در نتیجه کمبود منابع برای ساماندهی مشاغل در جامعه منجر شد.

تعطیلی کارخانه ها نتیجه هدایت منابع هدفمندی به جیب افراد بی نیاز

وی با بیان اینکه شیوه اجرای ناصحیح قانون هدفمندی یارانه ها سالانه پول های هنگفتی را که می توانست صرف احیای کارخانه ها برای ایجاد اشتغال شود را به جیب بسیاری از افراد بی نیاز می ریزد، گفت: علی رقم اینکه در حال حاضر مجلس دولت را مکلف به حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه کرده متاسفانه این مهم تاکنون محقق نشده است.

اسداللهی با تاکید بر اینکه شناسایی دهک‌های پردرآمد برای حذف از دریافت یارانه نقدی به راحتی ممکن است، تصریح کرد: دولت برای حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه باید از یک جایی شروع کرده و بداند که تعلل در این مهم تبعات بد اقتصادی به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی به هدایت منابع جهت پیشرفت پروژه ها و همچنین احیای بسیاری از شرکت ها منجر شده و در نتیجه این مهم شاهد رشد اقتصادی کشور همچون کشورهای پیشرفته دنیا خواهیم بود

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− پنج = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013