یک نماینده مجلس اعلام کرد: کنفدراسیون فوتبال اعتبار خود را با کنار گذاشتن فغانی زیر سوال برد

1808065

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس از اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد لغو ابلاغ داوری علیرضا فغانی به درخواست عربستانی‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا اسداللهی عضو فراکسیون ورزش مجلس درخصوص لغو ابلاغ داوری علیرضا فغانی به درخواست عربستان از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: با این اقدام AFC جایگاه و وجهه بین‌المللی خود را خدشه‌دار کرد و باید پاسخگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید وارد جریانات سیاسی می‌شد و ابلاغ داوری علیرضا فغانی داور بین‌المللی ایران برای قضاوت دیدار تیم‌های الاهلی امارات و الهلال عربستان را لغو می‌کرد، افزود: AFC به عنوان یک پایگاه ورزشی بین‌المللی نباید زیربار درخواست عربستان می‌رفت و قطعا مسئولان ورزشی کشورمان باید به این اقدام واکنش نشان دهند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس همچنین ادامه داد: اموری که وجهه بین‌المللی دارند به این دلیل که جایگاه خود را حفظ کنند، لازم است پایبند اصول باشند؛ لذا کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید وارد جریانات و اختلافات سیاسی می‌شد و نباید زیربار قبول درخواست عربستان می‌رفت.

اسداللهی با اشاره به این‌که AFC با این حرکت جایگاه و وجهه بین‌المللی خود را خدشه‌دار کرد، یادآور شد: اگر برای دیدارهای تیم‌های ایرانی هم داور عربی انتخاب شود قطعا مورد اعتراض قرار خواهد گرفت چراکه در روابط بین‌اللمل، برخورد عمل متقابل هست و ازهم اکنون باید جلوی این بحث‌ها گرفته شود.

وی همچنین تصریح کرد: این روند AFC مطابق با ضوابط نیست چراکه باید به سمت جهانی دیدن مسائل رفت و در چارچوب‌های جهانی و عمل به قوانین حرکت کرد؛ با این وصف، حتی اگر کشوری اختلاف عقاید سیاسی با عربستان یا کشورهای دیگر داشته باشد اما وقتی پای مسابقات ورزشی به میان می‌آید، باید آنها را کنار گذاشت زیرا تیم‌های ورزشی در رفت و آمد هستند و با وجود اختلافات سیاسی به این کشورها می‌روند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: عربستان به دلیل بی‌کفایتی که در مسأله حج نشان داده حتی قابلیت این را ندارد که بازیکنان و ورزشکاران ایرانی با آن‌ها روبه‌رو شوند ولی به این دلیل که کشور در روال بین‌المللی در قالب معاهداتی که دارد متعهد به تکالیفی است و از مزایایی استفاده می‌کند، خود را در قبال تعهدات اخلاقی و حقوقی مسئول می‌دانیم؛ اما قطعا کنفدراسیون آسیا باید جواب قانع‌کننده‌ای به این اعتراضات ایران بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا علیرضا فغانی را به عنوان داور مسابقه تیم‌های الاهلی امارات و الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا معرفی کرده بود اما این ابلاغ به دنبال اعتراض باشگاه عربستانی لغو شد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− چهار = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013