اسدالهی:نگاه کلی کمیسیون ویژه تایید برجام است

مجلس+برجام

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : در برآورد کلی از کمیسیون ویژه بررسی برجام به نظر می رسد نگاه این کمیسیون بیشتر به سمت تایید برنامه جامع اقدام مشترک است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ اسدالهی گفت: اگر چه ممکن است ایراداتی به نوع مذاکرات باشد اما در اینگونه مذاکرات باید بر راهبرد برد – برد حرکت کرد چرا که طرف مقابل همواره تلاش دارد تا اقدامات کشور و حقوق مسلم ما را در هاله ای از ابهام قرار دهد .
وی تصریح کرد: روند مذاکرات به نفع منافع ملی و کشور بوده است و یک گام به جلو می توان محسوب کرد چرا که کشور مواضع استقلالی خود را در برابر ۶ قدرت جهانی به خوبی حفظ و از حقوق خود دفاع کرد اما ادامه مسیر نیز بسیار مهم است .
نماینده مردم تربت جام با یادآوری سوابق طرف مقابل در فرار از تعهدات و زیر پا گذاشتن چارچوب ها اظهار داشت: از این مرحله به بعد باید هوشمندانه تر حرکت کنیم و طرف مقابل را به اجرای تعهدات خود متعهد سازیم.
اسدالهی گفت: به هر حال در زمینه برجام برخی دیدگاه های متفاوت هم وجود دارد که طبیعی است اما انتقادات باید از سر انصاف و چارچوب و نه در جهت تخریب افراد باشد و همواره باید منافع ملی در همه امور مورد توجه قرار گیرد .
در جلسه علنی ۲۸ مرداد ماه سال جاری مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، ۱۵ نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیسیون ویژه بررسی برجام، نتایج و پیامدهای آن انتخاب شدند.
تا کنون در جلسات این کمیسیون اعضای تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی حضور یافتند./

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


1 + یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013