اسداللهی: همسران جانبازان سنگ صبور انقلاب هستند

index

این نماینده مجلس افزود: ما به اندازه جامعه ایثار گری مان و احسانی که آنها در حق ما کرده اند، نتوانستیم به آن جواب مناسبی دهیم. حتی به نظر من ما حتی نتوانسته ایم حق این عزیزان را ادا کنیم.

به گزارش فردا، غلامرضا اسدالهی نماینده استان خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم همسران جانبازان و از خودگذشتگی آنها، گفت: به موازات درد و رنجی که جانبازان عزیز ما کشیدند، خانواده های آنها هم در این رنج دخیل بودند بخصوص همسرانشان که نوعا مسئولیت مراقبت، تر و خشک کردن، تهیه ی وسایل و رسیدگی به جانبازان و فرزندانشان را بر عهده داشتند و باید از این همه گذشت و ایثار تقدیر به عمل آید.

اسدالهی با بیان اینکه در این سالها زحمات همسران جانباز کمتر به چشم آمده، اظهار کرد: جانبازان با رنج های فراوانی چه به لحاظ روحی، روانی و چه به لحاظ جسمی، حرکتی دست و پنجه نرم می کنند و این رنج ها به همسران و خانواده یشان منتقل شده و مشکلات فراوان برای آنها ایجاد می کند.

وی در ادامه افزود: اگر عشق، ایثار، دلدادگی و شراکت در این رنج ها نبود جانبازان ما امروز بیش از پیش در رنج و عذاب بودند و اجر معنوی این عزیزان هیچ ما به ازای دیگری جزو اجر الهی ندارد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه همسران جانبازان با خداوند معامله کرده اند، تصریح کرد: آنها به لحاظ روحیه از خود گذشتگی و معامله ای که با خدا کردند این همه زحمت و رنج را به جان خریدند به خصوص عزیزانی که بعد از جانبازی به همسری جانبازان درآمدند و می دانستند که با فردی که ممکن است زحمات زیادی برایشان داشته باشد یک زندگی جدید را آغاز کردند.

اسدالهی ادامه داد: این همسران بدون هیچگونه چشم داشت مادی که در این سالها زحمت کشیدند و من فکر می کنم تنها توجیهی که می توان در این خصوص آورد این است که این بانوان معامله ای با خداوند انجام داده و انشاالله که اجر و مزد خودشان را از درگاه خداوند خواهند گرفت.
وی همچنین به برخی از مشکلات جانبازان اشاره کرد و گفت: ما جانبازانی داشتیم که دست خودشان نبوده و مشکلاتی برای خانواده همسر و فرزندانشان ایجاد کردند به خصوص جانبازان عزیزی که از لحاظ روحی، روانی بیمار هستند و جانباز اعصاب و روان به شمار می روند. همسران سنگ صبور خانواده ها بوده اند و اگر جانبازی به فرزند آن خانواده ناخواسته تندروی می کند یا اذیت و آزاری داشته، معمولا مادران بودند که خودشان را سپر بلا قرار می دادند.

نماینده استان خراسان رضوی اضافه کرد: تعداد زیادی از جانبازان عزیز ما مشکلات حرکتی دارند، قطع نخاع بوده یا دست و پایشان قطع است و امروز جا به جا کردن آنها و خیلی از مسایل دیگر بسیار مشکل است. کارهایی که از نظر ما ساده بوده اما واقعا سخت و مشکل است و همه این مسئولیت ها با همسران جانبازان است.

اسدالهی تجلیل از  همسران جانباز را اقدامی لازم و شایسته دانست و خاطر نشان کرد: قطعا تجلیل از این عزیزان، تجلیل از جامعه ایثارگری است. تجلیل از کسانی است که برای ما افتخار آفریدند و رشادت، ایثار و از خود گذشتگی آنها بوده که الان بسیاری از داشته های ما مرهون آنها است. قطعا همسران جانباز و فرزندان آنها در موفقیت های انقلاب اسلامی و آبادانی و پیشرفت کشور  شریک هستند و ما  باید از ایثار و از خودگذشتگی آنها تجلیل کنیم.

وی با بیان اینکه تا به حال تجلیل مناسبی از همسران جانبازان صورت نگرفته است، بیان کرد: تا به حال محفلی نبوده تا از این عزیزان به طور رسمی و ملی تجلیل کرده باشد البته ممکن یک دستگاهی یا در شهرستانی مراسمی برگزار شود اما ما به صورت ملی هیچ وقت تجلیل از این بزرگواران را شاهد نبوده ایم که همایش آینه های صبور یک اقدام خداپسندانه ای است.

این نماینده مجلس افزود: ما به اندازه جامعه ایثار گری مان و احسانی که آنها در حق ما کرده اند، نتوانستیم به آن جواب مناسبی دهیم. حتی به نظر من ما حتی نتوانسته ایم حق این عزیزان را ادا کنیم.

اسدالهی با بیان اینکه همسران جانبازان حق عظیمی برگردن ملت و کشور دارند، اظهار کرد: در همه جای دنیا از قهرمانان شان و کسانی که حماسه ای آفریده اند تجلیل می کنند و سالهای سال آنها را به عنوان نمادهای افتخار خود می دانند و البته ما هم به این قضیه پرداخته ایم اما نه به آن اندازه که در شان و ایثار این عزیزان باشد.

نماینده خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: خیلی از عزیزان انتظار زیادی ندارند ولی این باعث نمی شود ما به وظیفه خودمان عمل نکنیم و تکلیف را از ما رفع نخواهد کرد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


9 − = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013