یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت به لحاظ قانونی نمی‌تواند برنامه را بعد از بودجه سالیانه و یا دیرتر ارائه کند

index
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت به لحاظ قانونی نمی‌تواند برنامه را بعد از بودجه سالیانه و یا دیرتر ارائه کند، گفت: دولت موظف است برنامه ششم را به موقع برساند زیرا برخی از احکام برنامه باید در بودجه اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: غلامرضا اسدالهی با اشاره به ضرورت ارائه برنامه ششم توسعه پیش از بررسی بودجه در مجلس اظهار کرد: با توجه به این که برخی از احکام برنامه باید در بودجه اجرایی شود و امسال هم سال آخر برنامه پنجم است بهتر به نظر می‌رسد که دولت برنامه را قبل از بودجه به مجلس برساند.
وی با بیان این که در دولت هم اعلام کرده‌اند که در حال بررسی برنامه هستند تا به مجلس ارائه کنند، گفت: مجلس هم با توجه به در پیش بودن انتخابات و همچنین بررسی لایحه بودجه سالیانه، گرفتاری‌های خاص خودش را دارد؛ لذا قاعدتا باید در زمانی برنامه به مجلس برسد که زمان کافی برای رسیدگی به آن وجود داشته باشد.
نماینده مردم تربت جام در مجلس افزود: به نظر می‌رسد که حداکثر تا مهر و یا اوایل این ماه باید برنامه به مجلس ارائه شود تا در مهر و آبان فرصت برای بررسی آن وجود داشته باشد که پس از آن هم زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس است، اگر دیرتر از این زمان انجام شود عملا فرصتی برای بررسی برنامه وجود نخواهد داشت.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره این‌که آیا دولت می‌تواند در مجلس بعدی یا بعد از ارائه لایحه بودجه، برنامه ششم را به مجلس ارائه کند؟ گفت: دولت به لحاظ قانونی نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد، بلکه موظف است که برنامه را ارایه کند تا ما به آن‌چه که در افق ۱۴۰۴ پیش بینی شده دست یابیم.
اسدالهی خاطرنشان کرد: اگر دولت یازدهم هم بخواهد برنامه را دیر به مجلس ارائه کند همانند شرایط دولت گذشته می‌شود که به نوعی مورد انتقاد قرار داشت و این دولت هم همانند آن می‌شود؛ لذا آن‌چه که تا به حال از نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شنیده‌ایم این است که احتمالا تا مهر ماه برنامه ششم را به مجلس ارائه می‌کنند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


3 × چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013