نابودی زعفران ایران با سیاست های اشتباه

137937_249
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که پیاز طلای سرخ ایران به صورت قاچاقی به افغانستان صادر می شود، گفت:با داشتن برندهای ممتاز بین‌المللی زعفران و به روزکردن صنایع تبدیلی می توان بازارهای داخلی و خارجی طلای سرخ کشورمان را حفظ کرد.
غلامرضا اسدالهی درگفت وگو با خانه ملت درخصوص قاچاق پیاز زعفران به کشورهای همسایه ورونق دوباره این محصول، گفت: متاسفانه با اعمال سیاست‌های اشتباه بازارداخلی و خارجی محصول زعفران را از دست داده ایم و باید به فکر جبران آن باشیم.

 قاچاق  پیاز طلای سرخ ایران به افغانستان
نماینده تایباد، تربت جام و با خرز درمجلس در ادامه افزود: درسال های گذشته روند تولید زعفران به گونه ای بود که مقام اول تولید و صادرات را داشتیم و اگر در روند تولید و صادرات غیراصولی پیاز زعفران به دیگر کشورها کوتاهی کنیم، بازارجهانی زعفران را از دست می دهیم.در گذشته پیاززعفران به افغانستان صادر می شد ولی اکنون با ممنوع بودن صادرات پیاززعفران به کشورهای همسایه هستیم ولی به صورت غیرقانونی صادرمی شود.
توجه به صنایع تبدیلی نیاز جدی محصول زعفران است
این عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به راهکارهای اساسی برای رونق دوباره طلای سرخ کشورمان، تصریح کرد:با داشتن برندهای ممتاز بین المللی زعفران و به روزکردن صنایع تبدیلی این محصول کشاورزی می تواند علاوه برحفظ بازارهای داخلی،توجه بیشتر بازارهای بین المللی را به ایران جلب کند تا دیگر شاهد زعفران ایرانی با بسته بندی و برندهای اسپانیایی که روانه بازار می شود،‌نباشیم.
این نماینده مردم درمجلس نهم یادآور شد:سرمایه‌گذاری درست روی طلای سرخ ایران علاوه بر اشتغال‌زایی ، ارز آوری خوبی برای کشورمان به دنبال دارد.
 جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران
به گزارش خانه ملت؛‌چندی پیش “غلامرضا میری” نایب رییس شورای ملی زعفران  عنوان کرد: سال هاست که پیاز زعفران از کشور قاچاق می شود،بارها و بارها این موضوع را مطرح کرده ایم،اما همچنان پیاز زعفران قاچاق می شود. باید از این محصول استراتژیک حمایت کنیم تا اتفاقی که برای محصولات پسته و فرش اتفاق افتاد، برای محصول مهمی مثل زعفران نیفتد./

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


8 × چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013