بنای کشتی فرنگی بر بازگشت بنا باشد

DSC_3377

نتایج ضعیف کشتی فرنگی ایران در پنجاه و هفتمین دوره رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که با یک نقره رضایی و ۲ برنز قادریان و اخلاقی و پنجمی عبدولی٬ چهارم شدن تیم ملی کشورمان را به همراه داشت باعث شد که بحث بازگشت محمد بنا سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی دوباره مطرح شده و اوج بگیرد.

به گزارش خانه ملت٬ رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ آمریکا برای کشتی فرنگی ایران نتایج خوبی در برنداشت و کسب ۳ سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو تنها رهآورد گوش شکسته‌های فرنگی‌کار کشورمان بود که زنگ خطر را برای این رشته که درخشش زیادی برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن دربرداشت به صدا درآورد.

اما افول تیم ملی کشتی فرنگی ایران که سال پیش موفق به کسب مقام قهرمانی این مسابقات شده بود و امسال با کسب (یک نقره و دو برنز) با ۳ پله نزول به رتبه چهارم رسید، اذهان را به سمت بازگشت محمد بنا سرمربی خوش سابقه کشتی فرنگی کشاند و این نکته را یادآور شد که اگر فرنگی‌کاران کشورمان بخواهند در المپیک ریو نیز مانند لندن خوش بدرخشند و مدال آوری کنند باید از فرصت کوتاه باقی مانده به المپیک نهایت بهره را ببرند و بنابراین بی‌شک استفاده از تجربه مربی اثرگذاری همچون بنا دراین برهه زمانی بیشتر احساس می‌شود.

اسدالهی: بنا امتحان خود را در هدایت کشتی فرنگی پس داده است

غلامرضا اسدالهی٬عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت بازگشت محمد بنا برای هدایت تیم ملی کشتی فرنگی بر این‌که نباید منافع ملی فدای مسائل سلیقه‌ای٬جناحی و باندی شود تأکید کرد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز اضافه کرد: نباید گذاشت منافع ملی فدای مسائل سلیقه‌ای٬جناحی و باندی شود اما متأسفانه گاهی منافع ملی نادیده گرفته می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: محمد بنا امتحان خود را در هدایت کشتی فرنگی پس داده و به لحاظ اخلاقی مورد تأیید است بنابراین باید به هر نحوی که شده او را نگه داشت و نگذاشت برود یا جذب کشور دیگری شود.

اسدالهی خاطرنشان کرد: کشتی فرنگی درحال رشد و افتخارآفرینی بود ولی الان افول کرده؛ در حالی که نباید نتایج فرنگی‌کاران ایران این چنین باشد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت ضعیف وزیر ورزش در رأس ورزش کشور بیان داشت: باتوجه به این که استیضاح وزیر ورزش مطرح است وزاتخانه او باید دقت نظری بیشتری داشته باشد.

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− 7 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013