پروژه های بخش صالح آباد با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح شد

SDC14102

مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت در بخش صالح اباد تربت جام با ۲۲ میلیارد تومان اعتبار  با حضور نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ،  مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری ، معاونین شرکت گاز استان ، مسئولین و معتمدین تربت جام و صالح آباد در جمع مردم این بخش در آخرین روز هفته دولت انجام شد.

در ابتدای این روز پر کار دولت پروژه های آب شرب روستاهای قلعه حمام و فالیزک با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان با ۶ کیلومتر لوله گذاری به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح آبیاری تحت فشار از توابع روستای آزاد ده با ۲۴۰ میلیون تومان اعتبار و سطح زیر کشتی برابر ۱۱۰ هکتار  دومین پروژه این بخش بود.

در حوزه آموزش و پرورش این بخش کلنگ زنی خوابگاه دخترانه ۱۲۰ نفره امام علی (ع) شهر صالح آباد با یک میلیارد تومان اعتبار، برنامه دیگر این روز بود که توسط مسئولین کلنگ زنی شد و سپس سالن ورزشی دانش آموزان صالح آباد که ۴۰ درصد آن انجام شده بود مورد بازدید قرار گرفت ، این پروژه بنا به اعلام پیمانکار این سالن اعتبار مورد نیاز را  حدود ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد.

نشست فرماندار و نماینده مردم منطقه با ائمه جمعه ،بخشدار ،  مسئولین و بزرگان و معتمدین و مردم صالح اباد در سالن اداره آموزش و پرورش این شهر از برنامه های دیدار مردمی این هفته بود که مشکلات و نظرات مردم منطقه صالح اباد جمع آوری و توسط مسئولین پاسخ داده شد.

آخرین برنامه این روز کلنگ زنی پروژه گاز رسانی به ۳۴ روستای بخش صالح آباد با ۲۰  میلیارد تومان اعتبار بود که در روستای جهان آباد با حضور مسئولین استانی ، شهرستانی و منطقه ای به صورت نمادین انجام شد.

غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم به پروژ های گاز رسانی روستاهای شهرستان تربت جام اشاره کرد و گفت با گلنگ زنی این مرحله از پروژه های بخش صالح آباد ، حدوداً تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی افزود : نگاه ما و دولت به بخش های کمتر برخوردار نگاه ویژه ای است و باید همه تلاش کنیم تا به شاخصه های استانی برسیم . اسدالهی ادامه داد : صالح آباد از نظر شاخص های کمی عقب است اما به نسبت گذشته بسیاری از کمبودها و امکانات اولیه آن مهیا شده است ،

اسدالهی در نشست پرسش و پاسخ مسئولین با مردم صالح آباد به اقدامات انجام شده در بخش صالح اباد در این چند ساله اشاره کرد و گفت : پروژه ساخت بیمارستان روند خوبی داشته است و الان ما از نظر اعتبار مشکلی نداریم و حتی امکانات و تجهیزات آن را خریداری کرده ایم و اگر پیمانکاران بتوانند تا پایان سال حداقل بخشهایی از آن را راه اندازی کنند ، مشکل بزرگ درمانی و بستری مردم صالح آباد حل خواهد شد.

عضو کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به وضعیت راه های ارتباطی این بخش اشاره کرد و گفت : اعتبارات خوب و مناسبی برای راه روستایی و ارتباطی صالح اباد جذب کردیم و تا پایان این فاز روستاهای بالای بیست خانوار راه خاکی نخواهند داشت .

فرماندار شهرستان در ادامه نشست صمیمی با شوراها، دهیاران، معتمدان و مسئولان بخش صالح آباد گفت: نگاه ما به صالح آباد نگاه ویژه ای است.
وی همچنین  سهم بخش صالح آباد را از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ ، پنج میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و افزود: دولت تدبیر و امید در نهایت صداقت با توجه به تنگناهای مالی به تعهدات خود در مناطق محروم به نحو مطلوبی عمل کرده است.

فرزاد رشتی – تربت جام

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


دو + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013