بهره برداری از پروژه های بخش نصرآباد تربت جام

94.6.6 balajam dehyari hasanak

به مناسبت هفته دولت پروژه های بخش نصرآباد با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار، مسئولان شهرستانی ، محلی و معتمدین با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال افتتاح شد.
فرماندار ضمن افتتاح پروژه ها در نشست صمیمی مسئولان با مردم به بخشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: مهمترین اقدامات دولت در دو سال اخیر مهار و کاهش تورم ، تخصیص اعتبارات عمرانی ، ثبات بازار و دفاع از حقوق هسته ای کشور و طرح نظام سلامت می باشد.
در ادامه فرماندار به بخشی از سوالات مردم در خصوص مشکلات آب- برق و ساخت و سازهای روستایی پاسخ و قول دادند مطالبات انان رسیدگی گردد.

در ادامه افتتاح پروژه های هفته دولت بخش نصرآباد تربت جام، غلامرضا ااسدالهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه روستاها در جوامع و اشتغال مردم گفت : ماندگاری مردم در روستاها باید در اولویت کار دولت و مجلس باشد و این زمانی میسر می شد که حداقل امکانات در روستاها مهیا شود.

وی افزود : مهاجرت مردم روستا به شهرها مشکلاتی به همراه دارد و حاشیه نشینی شهرها که از معضلات کنونی شهرها شده در حال زیاد شدن است و در برخی شهرها مانند مشهد به حد بحران رسیده است. اسدالهی به طبعات و مشکلات حاشیه نشینی شهرها اشاره کرد و گفت : فرزندان حاشیه نشین ها به علت مساعد نبودن فضای مطلوب متاسفانه به انحراف کشیده می شوند و مشکلات بزرگی را در آینده به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به مشکلات پیش روی کشاورزی اشاره کرد و گفت : کشور ما سهم کشاورزی در اشتغال ۱۸ در صد و در استان ۲۸ درصد و در شهرستان تبت جام این رقم به ۵۶ در صد می رسد . وی خاطر نشان کرد : این رقم به معنای وابستگی شغلی و درآمدی شهرستان به کشاورزی می باشد و بیشتر مردم به این شغل مشغول می باشند ، اما با در این چند ساله اخیر با کاهش نزولات آسمانی و افت سطح آبهای کشاورزی دشت های تربت جام و خرده مالکی شدن زمین داران ، کشاورزی منطقه با مشکلات مشکل مبود آب مواجه است و باید با مکانیزه کردن روش های آبیاری ، تغییر و اصلاح الگوی کشت ، تشویق به راه اندازی کشت های کلخانه ا ی و راه کارهای صرفه جویی آب کشاورزی بتوانیم بخشی از مشکل را مهار کنیم.

این نماینده مجلس در ادامه نشستی که با مردم روستاهای بخش نصر آباد  (بالاجام ) داشت به اقداماتی که در راستای جایگزینی صنعت بجای کشاورزی انجام شده اشاره کرد و گفت : با مشکلات پیش روی کشاورزی باید رویکرد اشتغال تغییر کند و بهترین گزینه روی آوردن به اشتغال است.

اسدالهی به صنایع شهرستان اشاره کرد و گفت : راه اندازی کارخانه سیمان و کارخانه فولاد و آذر مینای جام می تواند بخش اعظمی از مشکل اشتغال شهرستان را رفع نماید .

 درادامه این مراسم یک روزه پروژه های زیر بهره برداری شد :

۱ – افتتاح فاز ۱ روکش آسفالت گرم محور روستایی کلاته بزرگ بطول ۴،۵ کیلومتر با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان از پروژه های اداره راه و شهرسازی تربت جام به بهره برداری رسید.

۲ – افتتاح طرح هادی روستایی کلاته بزرگ با حضور فرماندار ، نماینده مردم در مجلس ، برخی مسئولین اداری در جمع مردم روستا

۳- بهره برداری از طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی در روستای کلاته بزرگ توسط بنیاد مسکن

۴- افتتاح دهیاری حسنک

۵- افتتاح طرح های آبیاری تحت فشار  ۱۷ هکتار اراضی آغول کمر و احداث ۲۵۰۰ متر مکعب استخر

۶- افتتاح خانه عالم روستای خیر آباد

۷- بازدید از مجتمع گلخانه ای دکتر رنجبر در جاده رباط سمنگان

۸- غسالخانه روستای کلاته بزرگ

۹- بهسازی گلزار شهدا روستای رباط سمنگان

 فرزاد رشتی – تربت جام

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− 5 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013