نماینده مردم تربت جام ، تایباد و باخرز در جمع اهالی روستای کوه آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد

TAYBAD 911110 (5)

هفته وحدت می تواند  زمینه ای برای یاد آوری مشترکات و زدودن اختلاف از بین امت اسلامی باشد.

تایباد- التفاتی : دکتر غلامرضا اسداللهی در سالروز میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و ولادت  حضرت امام جعفر صادق (ع) و در آخرین روز از هفته وحدت  در سفر یکروزه به روستاهای بخش مرکزی و در جمع اهالی روستای کوه آباد با تبریک هفته وحدت  و در محل مسجد این روستا گفت: هفته وحدت  می تواند زمینه ای برای یاد آوری مشترکات  و زودودن اختلاف از بین امت اسلامی باشد.

نماینده مردم تربت جام و تایباد و باخرز با اشاره به نامگذاری  هفته وحدت از سوی امام راحل عظیم الشان افزود :  امید است مردم  مسلمان جهان با  الگو قرار دادن شخصیت بزرگ حضرت امام (ره) گام های مهمی را  در تحقق آرمانهای  آن یار سفر کرده در راستای وحدت جهان اسلام بردارند.

وی افزود :  در بین مسلمانان اشتراکات دینی زیادی وجود دارد  که اگر همه ما بر روی آن مشترکات پافشاری کنیم موجبات رحمت و برکات الهی و زمینه  احیا اسلام  و باعث حل بسیاری از مشکلات جوامع اسلامی خواهد شد.

وی گفت: امروز دشمن به دنبال  بزرگ نمایی اختلافات مسلمانان می باشد  و ۸۰ در صد سلاح های تولیدی در کشور های استکباری در کشورهای اسلامی به فروش می رسد و متاسفانه این سلاح ها بر علیه مسلمانان بکار رفته و جز کشتار و بی ثباتی و نا امنی  چیزی را برای آنان به ارمغان نیاورده است.

وی افزود : دشمن با ایجاد اختلاف  به دنبال غارت منابع مادی و اصالت های دینی و فرهنگی مسلمین است.

وی گفت: در گذشته به دلیل اتحاد و یکپارچگی در بین جهان اسلام مسلمانان پایه گذار  بسیاری از علوم بوده اند و متاسفانه  دشمن با  ایجاد اختلاف بیشترین ضربه را به مسلمین زده است.

وی با اشاره به پیشرفت های زیر  بنایی در شهرستان محروم و مرزی تایباد افزود: یکی از آرزوهای دیرینه ما این است که  جوانان این مرز و بوم چرخه اقتصاد ، کار و تولید منطقه را به دست بگیرند که این امر باعث کاهش بیکاری در سطح شهرستان خواهد شد.

وی گفت: با راه اندازی  منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یک جمعیت ۴۰ هزار نفری در این نقطه از کشور ساکن شده  و سهم مردم در بهرمندی از عواید منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ۵۰ درصد خواهد بود.

ایجاد اختلاف توسط هر شخص خیانتی بزرگ به مسلمانان است.

نماینده مردم  تربت جام ، تایباد و باخرز در جمع اهالی روستای آبقه از توابع بخش مرکزی تایباد ایجاد اختلاف توسط هر شخص را خیانتی بزرگ به مسلمانان بر شمرد و گفت: میلاد نبی مکرم اسلام  به این منظور است که ما به خودمان یادآوری کنیم تا در جهت خشنودی پیامبر اسلام و در حفظ وحدت و زودن اختلاف بین امت اسلامی قدم بر داریم .

اسدالهی افزود : امروز بزرگترین راهبرد دشمن ایجاد اختلاف در  بین امت اسلامی است و دشمنان  بر این موضوع واقفند که اگر  اسلام در دنیار فراگیر شود بسیاری  از نوکران و دست نشاندگان استکبار جهانی کنار زده شده  و قدرت به دست مردم  خواهد افتاد.

وی افزود: بزرگترین عامل موفقیت دنیای اسلام در برهه کنونی  حفظ وحدت و انسجام  و حرکت در چارچوب اصول اسلامی و دینی است.

وی گفت: ایران اسلامی  در جنگ اقتصادی با دشمن است و با تلاش  جوانان این مرز و بوم تهدیدات به فرصت تبدیل شده  و جهانیان هر روز  شاهد فتح  قله های علم و  دانش در کشور هستند.

دشمن با اسلام مخالف است.

نماینده مردم تربت جام ، تایباد و باخرز در ادامه  سفر یکروزه  به روستاهای بخش مرکزی تایباد با حضور در روستای پشته و در جمع مردم گفت:  اختلاف افکنی و مسلمان را به جان هم انداختن راهبرد  اساسی دشمن است.

اسدالهی افزود: باید یاد بگیریم تا به اعتقادات هم احترام گذاشته و با پیروی از ولی فقیه  و رهبری معظم انقلاب  آسیب هایی را که از رهگذر  اختلافات  در بین  امت اسلامی می باشد را با حفظ وحدت و یکپارچگی کم کنیم.

وی گفت: امروز نظام های استکباری روبه اضمحلال است وبرای همین در منطقه به جنگ افروزی وکشتار مسلمانان روی آورده است.

وی افزود: امروز دشمنان ایران اسلامی تمام توان خود را برای  جنگ با نظام اسلامی بکار گرفته چون  کشور ما نماد کشورهای اسلامی است.

وی گفت: رمز موفقیت  و سرفرازی کشورمان  وحدت و یکپارچگی و انسجام است.

او با اشاره به توطئه های دشمنان بر علیه ایران اسلامی گفت: جنس تحریم های دشمن  کوتاه مدت است و این تحریم ها فشارهای مضاعفی را بر دشمنان تحمیل می کند و همه شاهد هستند که بیشترین بحران های اقتصادی گریبانگیر کشورهای اروپایی است.

وی گفت: انرژی هسته ای  بهانه است برای دشمنان و این در حالی است که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم بلکه به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای هستیم.

وی گفت: دشمن می داند  که یکی از دلایل بیداری امت اسلامی در کشورهای مصر ، تونس ، لیبی و بحرین و یمن الگو گرفتن از  نظام اسلامی ایران است.

دکتر اسدالهی با اشاره به  خدمات نظام اسلامی به شهرستان  مرزی تایباد افزود:  منطقه ما با  استفاده از امکانات کشور و استان در حال پیشرفت است و در همین شرایط تحریم  می توان  از منطقه ویژه اقتصادی در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان  و استان و کشور بهربرداری کرد زیرا که  ارتباط ما با کشور افغانستان یک رابطه قوم و خویشی است و بایستی از ظرفیت این کشور همسایه در جهت توسعه اقتصادی منطقه بهرمند شویم.

گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی ،  اتصال جاده  مواصلاتی پشته به جوزقان ،  ایجاد طرح های آبخیز داری  و بندهای خاکی برای تغذیه  قنوات ، لایروبی و مرمت قنوات ، بهره مندی  مردم  روستاهای کوه آباد و آبقه از شبکه تلفن همراه بصورت  صددرصدی  ، حل مشکل  آب شرب روستاهای  آبقه و کوه آباد ، احداث سالن ورزشی در روستای پشته ، اجرای طرح هادی در روستای کوه آباد بخشی از مشکلات مطروحه توسط گردشی شورای کوه آباد ، کریمی شورای آبقه و احسانی دهیار  روستای پشته بود.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


× 6 = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013