اسداللهی: انتخابات دوره دهم مجلس الکترونیکی نخواهد بود/ وزارت کشور نظر شورای نگهبان را تامین نکرده است

201601107285295332_Orig
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری انتخابات الکترونیکی به دلیل مخالفت شورای نگهبان منتفی است.

غلامرضا اسداللهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اصرار وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ۷ اسفند به صورت الکترونیکی گفت: از آنجایی که نظارت بر اجرای انتخابات بر عهده شورای نگهبان بنابراین وزارت کشور به عنوان مجری تا نظر مثبت این شورا را کسب نکند نمی تواند انتخابات را الکترونیکی برگزار کند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: شورای نگهبان با سیستم الکترونیکی به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری موافق نیست بنابراین عملا انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به صورت دستی برگزاری می شود.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات الکترونیکی منتفی است، اظهار داشت: وزارت کشور هنوز نتوانسته سیستمی مطمئن ارائه کند تا اطمینان شورای نگهبان حاصل شود، با این حساب اصرار وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی به جایی نخواهد رسید حتی وزارت کشور نمی تواند در شعبی که در گذشته انتخابات را الکترونیکی برگزار کرده است، انتخابات اسفند ماه را الکترونیکی انجام دهد.

به گفته این نماینده مجلس تا شورای نگهبان اجازه ندهد مجری حق برگزاری انتخابات الکترونیکی را ندارد حتی اگر در گذشته چنین تجربه ای وجود داشته است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال باید انتخابات با به سمت الکترونیکی شدن برود اما ضرورتی ندارد که این دوره از انتخابات به این روش برگزار شود چرا که تا زیر ساخت های لازم فراهم نشود و اطمینان کافی از سیستم ها ایجاد نشود برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی ریسک زیادی دارد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


+ 3 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013