دکتر اسدالهی: حضور بانک های خارجی مشروط به رعایت قوانین بانکداری اسلامی باشد/ایجاد رقابت مزیت حضور بانک های خارجی

49217_Orig

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن حضور بانک های خارجی در صورت رعایت قوانین بانکداری اسلامی گفت: حضور بانک های خارجی در جذب سرمایه های خارجی موثر است و زمینه ساز ایجاد رقابت با بانک های داخلی می شود.

غلامرضا اسدالهی درگفت‌ وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درباره حضور بانک های خارجی درکشور گفت: وجود ارتباطات اقتصادی در سطح بین الملل یکی از لازمه های توسعه اقتصادی کشورها است.

نماینده مردم تربت جام،تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت در حوزه تولید کشور،نگاه و رویکرد باید به ظرفیت های داخلی باشد و تلاش شود که اقتصاد کشور مقاوم باشد.

 انتقاد از نرخ بالای سود تسهیلات بانکی

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:در اقتصاد باید به موضوعات اسلامی و تفاوت هایی که در این زمینه ها با کشورهای غیراسلامی وجود دارد، توجه شود و براساس رعایت موضوعات اسلامی در این زمینه ها عمل شود.

اسدالهی افزود:یکی از اولویت های اقتصادی کشور جذب سرمایه گذاری خارجی و واردات تکنولوژی جدید و بومی سازی تکنولوژی های پیشرفته است؛بنابراین در صورتی که بانک های خارجی در ایران شعبه داشته باشند؛بخشی از واحدهای تولیدی می توانند نقدینگی های مورد نیاز خود را با استفاده از تسهیلات بانکی با کارمزد مناسب از بانک های خارجی تامین کنند.

وی با انتقاد از نرخ بالای سود تسهیلات بانکی در کشور،تاکید کرد:البته برخورد دستوری با بانک ها مناسب نیست،بنابراین به صورت کلی حضور بانک های خارجی مشروط به رعایت قوانین بانکداری اسلامی است به دلیل اینکه انجام این مهم زمینه ساز ایجاد رقابت در زمینه بانکداری است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی فقها و کارشناسان دینی به عملکرد فعلی بانک ها ایراداتی دارند که باید این موضوع رفع شود./

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


5 × نُه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013