وحدت، نیاز مبرم امت اسلامی درعصر حاضر است

DSC_0560 copy

جشن آغاز هفته وحدت در مزار شیخ احمد جامی  تربت جام برگزار شد

تربت جام – خبرنگار آوای خدمت : جشن آغاز هفته وحدت به روال هرساله در مزار شیخ الاسلام احمد جامی با حضور رشیدیان استاندار خراسان رضوی، ائمه جمعه و جماعات ، غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام؛ تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی در جمع مردم شیعه و سنی تربت جام برگزار شد.

علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی باتبریک هفته وحدت و فرخنده میلاد با سعادت پیامبر وحدت و امام جعفر صادق (ع) گفت: نامگذاری هفته وحدت میراث گرانبهای امام (ره) بود که با نگاه بلند خود نیاز امت اسلامی را درزمان به خوبی درک کرد.

علیرضا رشیدیان افزود:حضرت امام خمینی (ره) بانگاه پیامبر گونه خود ونیاز امت اسلامی هفته وحدت را برای اتحاد همدلی و انسجام مسلمانان به یادگار گذاشتند.

وی هفته وحدت را مبنایی برای تقویت همبستگی امت اسلام دانست بیان داشت: در سایه ی تحقق این مهم ، شاهد پایان یافت جنگ و خونریزی در کشورهای مسلمان باشیم.

استاندار خراسان رضوی، جنایات گروهک های تکفیری- صهیونیستی در کشورهای مسلمان را توطئه ی شوم استکبار جهانی در راستای مخدوش کردن چهره واقعی و رحمانی اسلام دانست و افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان تنها منادی وحدت در جهان اسلام همواره بر همدلی و همزبانی ملل مسلمان تاکید دارند و نامگذاری سال از سوی معظم له نیز در همین راستا صورت گرفته است.

رشیدیان وجود گروه های مختلف قومیتی و دینی با عقاید متفاوت و زندگی مسالمت آمیز آنان در کنار یکدیگر را یکی از ویژگی های کشور دانست و تصریح کرد: فرقی بین شیعه و سنی در تعلق به حاکمیت در ایران اسلامی وجود ندارد و مردم صاحبان اصلی نظام هستند.

وی به تبیین شرایط کنونی کشورهای منطقه پرداخت و گفت: ایران اسلامی به مدد حضور مقتدرانه نیروهای امنیتی و اشراف کامل اطلاعاتی از فعالیت های نیروهای بیگانه در مرزهای کشور  به عنوان کشوری مقتدر و باثبات به جزیره امنی در این منطقه پرآشوب تبدیل شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید در راستای تقویت همبستگی و ایجاد نشاط عمومی، تاکید کرد: قانون اساسی کشور، منبعث از ارش های دینی و ملی به عنوان میثاق وحدت در جامعه ی ایرانی است.

وی خاطر نشان کرد: قانون گرایی، گسترش مشارکت های مردمی، تحقق مردمسالاری دینی، توجه به حقوق شهروندی و ایجاد ثروت عمومی از جمله رویکردهای مهم دولت یازدهم است که اقدامات شایسته ای در خصوص آن ها صورت گرفته است.

رشیدیان درپایان توجه به مناطق کمتر برخوردار، تمرکز زدایی و توسعه متوازن را از دیگر اولویت های دولت برشمرد که در این مسیر گام های خوبی برداشته شده است و شاهد این ادعا ارتقای خدمت رسانی در حوزه تامین زیر ساخت های مناطق مختلف کشور، می باشد.

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


هشت × 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013