دکتر اسدالهی:قطعنامه ضدحقوق بشری علیه ایران، سازمان ملل را زیر سؤال برد

102286_orig

عضو هیأت رئیسه فراکسیون حقوق بشر مجلس گفت: در شرایط کنونی سازمان ملل به ابزاری برای فشار بر کشورهای مستقل تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، غلامرضا اسداللهی در واکنش به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در سازمان ملل گفت: قطعا تصویب چنین قطعنامه‌هایی با ساز و کار حقوق بشری سازمان ملل مغایرت دارد زیرا جمهوری اسلامی همواره آماده همکاری در این مسائل با سازمان ملل بوده است.
وی افزود: به‌طور حتم قطعنامه حقوق بشری سازمان ملل علیه ایران تنها دارای رویکرد سیاسی بوده و هیچ جنبه کارشناسی و تخصصی ندارد.
نماینده مردم تربت‌جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی به توجه به تعیین تکلیف پرونده هسته‌ای? غرب به‌دنبال فشار بر جمهوری اسلامی از طریق راه‌های دیگر از جمله مسئله حقوق بشر است.
وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی از برجسته ترین کشورهای حافظ حقوق بشر است افزود: متأسفانه غرب نسبت به مسئله حقوق بشر رویکرد دو گانه دارد
وی گفت: به طوری که ایران از سوی غرب با وجود سیاست‌ها و اقدامات حمایت از حقوق بشر ناقض این بخش معرفی می شود اما سازمان ملل هیچ واکنشی نسبت به کشورهای عربی از جمله عربستان با وجود نقض مداوم حقوق بشر ندارد.
این نماینده مردم در مجلس نهم با اعلام اینکه متأسفانه در شرایط کنونی سازمان ملل به ابزاری برای فشار بر کشورهای مستقل تبدیل شده است افزود: قطعا تصویب چنین قطعنامه‌هایی با ساز و کار حقوق بشری سازمان ملل مغایرت دارد زیرا جمهوری اسلامی همواره آماده همکاری در این مسائل با سازمان ملل بوده است.
اسداللهی افزود: به‌طور حتم تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران موجب افزایش بی اعتمادی کشورها به سازمان ملل و اهداف و رویکرد این نهاد می‌شود از این‌رو این نهاد باید با تغییر سیاست خود در تمام امور بی طرفانه عمل کند.
همزمان با بسته شدن پرونده هسته‌ای ایران، سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کرد.
این قطعنامه که پیشنهاد کانادا بود در خصوص موضوع حقوق بشر است.
قطعنامه مذکور که پنجشنبه ۲۶ آذر به تصویب رسید، نخستین قطعنامه علیه ایران بعد از بسته شدن پرونه‌هسته‌ای است که در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب می‌رسد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


چهار × 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013