اسدالهی : پیام های مقایسه قانون اساسی ایران با اعلامیه حقوق بشر;اثبات نگاه سیاسی به ایران زیر سایه تشابه ۱۸ مورد از ۳۰ ماده اعلامیه

49217_orig
عضو فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث حقوق بشر با غرب نمی توان به گفتمان مشترک رسید گفت: مقایسه قانون اساسی با اعلامیه حقوق بشر مشخص شد از ۳۰ ماده، ۱۸ مورد شباهت بین این دو مرجع وجود دارد.

غلامرضا اسدالهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه وزارت خارجه کشور گفت و گو با احمد شهید را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: گذشته نشان داده با تعاملی که با مجامع بین المللی برقرار می شود، می توان بعضی از مشکلات حقوق بشری را با توضیحات و بازدیدها حل کرد. قطع ارتباط با این مجامع به نوعی باعث می شود آنها یکطرفه علیه ما اطلاع رسانی کنند.

نماینده مردم تربت جام در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه باید فضایی ایجاد کنیم تا گزارش گر های سازمان ملل از نزدیک  فعالیت حقوق بشری ایران را رصد کنند، گفت: دربسیاری از اصول قانون اساسی ایران به  حقوق ملت اشاره شده و ساز و کارهای خوبی در آن دیده شده است. بنابراین اگر تعامل با مجامع حقوق بشری از جمله شورای امنیت، شورای حقوق بشر و گزارشگر ویژه برقرار شود بسیاری از اختلافات رفع می شود.

یادی از حضور و کارنامه درخشان دکترمهرپور در سازمان ملل

وی با اشاره به تجربه دهه ۶۰ در موضوع حقوق بشر اظهار کرد: در دهه ۶۰ بعد از  حضور دکتر مهرپور معاون وقت قوه قضایی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل بسیاری از مشکلات حل شد. در  سال ۱۹۸۰ قرار بود قطعنامه ای علیه ایران تصویب شود که آن با حضور موثر تصویب نشد بنابراین اگر ارتباط برقرار کنیم جلوی خیلی از قطعنامه ها و آثار بعدی آن را می توان گرفت.

اسدالهی با بیان اینکه در بحث حقوق بشر با غرب نمی توان به گفتمان مشترک رسید گفت: با این حال می توان مذاکره ای انجام داد چرا که با وجود اختلاف های مبنایی می توان با اتکا به مباحث مشترک اختلاف ها و عنادها را در موضوع حقوق بشری رفع کرد.

عضو فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بررسی های صورت گرفته با مقایسه قانون اساسی با اعلامیه حقوق بشر مشخص شد از ۳۰ ماده، ۱۸ مورد شباهت بین این دو مرجع وجود دارد. در موارد دیگر اختلاف مبنایی و در چند مورد اختلافاتی وجود دارد که با گفت و گو می توان از آنها عبور کرد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


6 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013