شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: برنامه جدیداکتشاف نفت وگاز ایران/معرفی بلوک تایباد به‌خارجی‌ها

201977_orig
شرکت ملی نفت ایران امروز به طور رسمی بلوک‌های جدید اکتشاف نفت و گاز ایران را برای سرمایه‌گذاری و مشارکت به ۱۳۷ شرکت بزرگ نفتی جهان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت ملی نفت ایران امروز به طور رسمی ۱۳ بلوک جدید اکتشاف نفت و گاز به منظور سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت‌های نفتی جهان را معرفی کرد.

بر این اساس، بلوک کویر در مرکز ایران، مغان، سرخس در حوزه کوپه‌داغ در شمال‌شرق ایران، بلوک خلیج‌فارس، سیستان، تایباد، بلوک‌های تیماب ذهاب در لرستان، آبادان، تودج فارس، در حوزه زاگرس جنوبی و چهار بلوک اکتشاف و توسعه در دریای خزر معرفی شد.

از این رو بلوک ۲۴، ۲۶ و ۲۹ و بلوک سردار جنگل به منظور حفاری اکتشافی و توسعه در آبهای عمیق دریای خزر به شرکت‌های خارجی حاضر در کنفرانس نفت  تهران معرفی شده است.

در مجموع ایران قصد دارد در دوران پساتحریم علاوه بر امضای قراردادهای اکتشاف و توسعه، مناقصه طرح توسعه ۲۹ میدان نفتی شامل ۲۱ میدان در خشکی و ۸ میدان دریایی را به شرکای خارجی و داخلی واگذار کند.

رکن‌الدین جوادی روز گذشته در گفتگو با مهر با بیان اینکه هدف از رونمایی از قراردادهای جدید نفتی در ایران در دوران پساتحریم، انتقال دانش و جذب سرمایه‌گذاران خارجی است، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ۶ هفته آینده از پروژه‌ها و فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنایع نفت و گاز به طور رسمی رونمایی شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه تا ژانویه ۲۰۱۶ میلادی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و مناقصات جدید نفتی ایران برای مشارکت شرکت‌های نفت و گازی جهان به طور رسمی معرفی خواهد شد، اظهار داشت: از این رو، ۱۸ پروژه جدید اکتشاف نفت و گاز و ۱۰ پروژه جدید توسعه‌ای در صنعت نفت به شرکت‌های نفتی خارجی معرفی خواهند شد.

در همین حال، علی اصولی مدیرعامل شرکت نفت خزر اخیرا با بیان اینکه مذاکرات اولیه با شرکت های خارجی برای قراردادهای اکتشاف و توسعه در چهار بلوک هیدروکربوری در دریای خزر آغاز شده است، گفته است: توسعه بلوک های اکتشافی در دریای خزر بر اساس داده های فعالیت اکتشافی انجام شده دارای توجیه اقتصادی است.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرده است: با توجه به تکنولوژی آب‌های عمیق که شرکت های کمی در جهان به آن دسترسی دارند، شرکت نفت ناگزیر خواهد بود بیشتر از شرکت‌های خارجی و سرویس‌های خارجی در این پروژه ها استفاده کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


9 − = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013