Archive for: آگوست 2015

همایش بین‌المللی شاعر و عارف بزرگ خراسان قاسم انوار در تربت‌جام برگزار شد

IMG_2695

همایش بین‌المللی شاعر و عارف بزرگ خراسان سید قاسم انوار با حضور کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان، ترکیه و افغانستان و شخصیت‌های کشوری، استانی و شهرستانی با قرائت بیانیه ریاست مجلس شورای اسلامی و قرائت بیانیه ریاست فرهنگستان زبان فارسی در محل سالن تربیت شهرستان تربت‌جام آغاز بکار کرد.

همایش سید قاسم انوار ترویج عشق، مهربانی و وحدت

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با قرائت پیام ریاست مجلس شورای اسلامی و پیام ریاست فرهنگستان زبان فارسی در این مراسم اظهار داشت: خراسان از دیرباز به عدد انفاس قدسی حضرت ثامن الحج (ع) خاستگاه مفاهیم آسمانی اسلام و فرهنگ و تمدن باشکوه ایرانی به شمار آمده است و بسیاری از افتخارات فرهنگ معنوی مادر این سرزمین دیرپا و ارزشمند پدیدار گشته است.

اسد الهی افزود: این همایش زمینه ترویج عشق و مهربانی، یکدلی و وحدت و نزدیکی قلوب مسلمین راستین گردد

نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز با اشاره به پیام دکتر غلامعلی حداد عادل گفت: در جهان امروز که به‌رغم همه وعده‌های فراوانی که در باب آزادی و برابری و شأن و کرامت انسان و پیشرفت و رفاه می‌دهند جهانی آکنده از ظلم و ستم و بی‌عدالتی دروغ و خودخواهی است، آموزه‌های اخلاقی بزرگان فرهنگ ایرانی، اسلامی چراغی است برای یافتن راهی به‌سوی آرامش: راهی به‌سوی خدا، عارف ایرانی، سید قاسم انوار (۷۵۷-۸۳۵ ق) یکی از آن بزرگان است.

وی در ادامه گفت: اهتمام شورای شهر و شهرداری تربت‌جام را در نکوداشت این شخصیت ارجمند، گاهی مثبت و مفید می‌دانم و به سهم خود از همه آنان که در این کار سهیم بوده‌اند سپاسگزاری می‌کنم زیرا احیاء نکوداشت همایش نقش به سزایی در اخوت، همدلی منطقه خواهد داشت.

قاسم انوار الگویی مناسب برای وحدت و یکپارچگی

علی رستمی فرماندارتربت جام در این همایش افزود: قاسم انوار یکی از مشاهیر و مفاخر بزرگ این منطقه و خراسان است که شعر و اندیشه این عارف نامی منادی عشق، مهربانی مدارا و سرشار از یکدلی و الگویی مناسب برای وحدت و یکپارچگی است.

وی گفت: دل‌بستگی و عشق به اهل‌بیت که در میان عرفای نامی ایران وبویژه خراسان و کشورهای تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان، هندو پاکستان شناخته‌شده است؛ ضروری است این مفاخر بزرگ را به نسل و اجتماع امروز به‌عنوان سرمایه و میراث فرهنگی و معنوی بشناسانیم.

وی در ادامه به تشکیل دبیرخانه دائمی گرامیداشت مفاخر و مشاهیر شهرستان اشاره کرد و گفت: زمینه برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگداشت شیخ‌الاسلام احمد جامی در سال‌های آینده ضروری است.

رسیدن به امنیت پایدار از اهداف همایش قاسم انوار

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی شورای اسلامی شهر و ستاد اجرایی بزرگداشت قاسم انوار در این همایش گفت: دیدگاه‌های فرهنگی و توجه به داشته‌ها توانمندی‌های اخلاقی مشترک یکی ازبک‌ترین راه‌های گسترش امید و همگرایی اجتماعی است.

حسن جان‌نثار احمدی تأکید کرد: بدون شک همدلی و وحدت عملی زمانی حاصل خواهد شد که با دیدگاهی جهان مشمول بر محور انسانی و بر بستر مدارا و نگاه روشن‌بینانه و خارج شدن از دایره محدود سطحی‌نگری، پدیده‌های پیرامونی خود را در نظر بگیریم و دامن زدن به اختلاف‌سلیقه‌های جزئی نتیجه‌ای جز دوری دل‌ها از محبت و دوستی نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سلسله همایش‌های تا هزاره شیخ جام تأکید کرد: سلسله همایش‌های تا هزاره شیخ جام محملی است برای رسیدن به امنیت پایدار منطقه و افزایش همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت و تکیه‌بر سرمایه‌های اندیشه و ایمان که متعلق به همه مردم این دیار کهن است.

سرزمین جام دیار عشق و وحدت

دکتر قیامتی دبیر همایش بین‌المللی قاسم انوار، سرزمین جام را دیار عشق و عرفان و وحدت برشمرد و گفت: قاسم انوار ازجمله شاعران بزرگ و تأثر گذار قرن هشتم و نهم هجری است که تا قرن دوازدهم دارای چنانشان و اعتباری بود که متون ادبی، تاریخی و تذکره‌های فراوانی به زندگی، شعر و اندیشه‌های او پرداخته‌اند.

وی گفت: شاعران بسیاری در ستایش و تبیین اندیشه‌های او قلم‌فرسایی نموده و بسیاری از غزلیاتش را جواب گفته‌اند.

دکتر قیامتی در این مراسم اظهار داشت: در پژوهش‌های دوره اخیر مطالعه و بررسی اندیشه و شخصیت انوار به بوته‌ی فراموشی سپرده‌شده و نویسندگان انگشت‌شماری به او پرداخته‌اند.

وی با اشاره به اهداف این همایش می‌گوید: آرمان اصلی برگزاری همایش همای فرهنگی در درجه‌ی نخست شناخت و معرفی چهره‌های نام‌آور منطقه به مردم و مسئولین شهرستان و در مرحله بعد بیرون آوردن این بزرگان از گمنامی و فراموشی خواهد بود.

وی شناساندن منطقه باستانی و تاریخی خر گرد را از دیگر اهداف این همایش برشمرد و گفت: خرد گرد یکی از شهرهای بزرگ خراسان در دوران ساسانی بوده که از این منطقه دانش خیز پرونده‌ی بزرگانی چون عبدالرحمان جامی، قاسم انوار، هاتفی خرگردی، حکیم احمد خرگردی، ابوعلی زرشتکی و … بسیاری دیگر از نامداران بوده است.

در ادامه این مراسم مقالات اندیشه قاسم انوار، خر گرد در عرصه تاریخی، شاهی در تبعید، قاسم انوار نوری پراکنده ناپدید و پرتو آیات قرآن در آثار شاه قاسم توسط اساتید دانشگاه و پژوهشگران کشورهای خارجی ارائه شد.

در پایان این مراسم از آرامگاه شاه قاسم انوار، مجموعه آرامگاهی شیخ احمد جام بازدید و با اجرای برنامه‌های هنری و بازی‌های آئینی درمجموعه باستانی رباط جام به کار خود پایان داد.

پیام دکتر لاریجانی به نخستین همایش بین المللی بزرگداشت قاسم انوار در تربت جام+سند

81727188-70107865

دکتر علی لاریجانی روز پنجشنبه در پیام خود به نخستین همایش بین المللی بزرگداشت ‘قاسم انوار’ در تربت جام افزود: دیار کهن تربت جام از دیرباز خاستگاه و قسمتی از عرفان، هنر و پرورنده بزرگان نامی ایران اسلامی بوده است.
وی در بخش دیگری از پیام خود آورده است: خراسان از دیرباز با وجود بابرکت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خاستگاه و نقطه تلاقی ارزنده تعالیم آسمانی اسلام و فرهنگ و تمدن باشکوه ایرانی به شمار آمده و بسیاری از افتخارات فرهنگ معنوی ما در این سرزمین دیرپا و ارزشمند پدیدار گشته است.
پیام مزبور می افزاید: شاه قاسم انوار از بزرگترین عرفا و شاعران قرن هشتم و نهم هجری قمری است که با سوز و گدازهای عارفانه بهترین تصاویر و احساسات شاعرانه را رقم زده و آثار به جای مانده از این شاعر و عارف نامی با بسیاری از آثار ارزشمند ادب فارسی هم سنگ است.
در بخش پایانی پیام دکتر لاریجانی آمده است: امید است این همایش زمینه ترویج عشق، مهربانی، یکدلی، وحدت و نزدیکی قلوب مسلمین را در پی داشته باشد.

پیام دکتر حدادعادل به همایش بین المللی بزرگداشت قاسم انوار در تربت جام

images

در پیام رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به این همایش آمده است: در جهان امروزی که به رغم همه وعده های فراوان که در باب آزادی، برتری، کرامت و پیشرفت سرمی دهند، جهانی آکنده از ظلم و ستم و بی عدالتی نمایان شده است. دکتر غلامعلی حداد عادل در پیام خود می افزاید: آموزه های اخلاقی بزرگان فرهنگ ایران اسلامی چراغی به سوی آرامش و شناخت خداوند است. وی در ادامه پیام مزبور آورده است: مهمترین وجه شخصیتی شاه قاسم انوار، محترم و عزیز بودنش در نزد مردم چه در زمان حیات و چه بعد از مرگش است و مردم آن زمان به وی ارادت خاصی داشتند و عده ای نیز شاهرخ تیموری را به وی بدبین کرده و باعث شدند شاهرخ دستور اخراج وی را صادر کرد. دکتر حداد عادل در این پیام افزود: شاه قاسم به بلخ و سمرقند سفر می کند و مدتها بعد به هرات باز می گردد و در پایان عمر خود قصد رفتن به تبریز را می کند که در جریان سفر به تربت جام می رسد و در این محل اقامت نموده و دست به ساختن خانقاهی زده و از رفتن به تبریز منصرف می شود. وی در بخش دیگر پیام خود آورده است: ویژگی عمده شعر شاه قاسم مانند مولانا جلال الدین این است که برگرفته از آیات و سخنان بزرگان تصوف می باشد بطوریکه وی با معارف اسلامی آشنا بوده و در ادب و حکمت بحث داشته و از آثار به جای مانده این عارف نامی می توان به شخصیت این شاعر پی برد.

resized_388159_711

۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت اسوه های صبر و مقاومت،عزت و پیروزی آزادگان سرافراز را به کشور عزیزمان ایران گرامی می داریم.

با درخواست نماینده تربت جام صورت گرفت:ارتقاء سطح مرکز درمانی تأمین اجتماعی تربت جام به پلی کلینیک تخصصی+اسناد

48662

پیرو نامه شماره ۲/۲۹۰ مورخ ۹۴/۱/۲۴(تصویر پیوست) نماینده مردم شریف تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،با دستور دکتر ربیعی به دکتر نوربخش در هامش نامه فوق الذکر«جناب آقای دکتر نوربخش باسلام لطفا تسریع شود بنده سفری در تیرماه به شهرستان خواهم داشت » و پیگیری طی نامه شماره ۲۰/۶۵  مورخ ۹۴/۰۲/۲۰ (تصویر پیوست) به ریاست سازمان تأمین اجتماعی کشور در نهایت در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۴/۸  هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی این مورد به شرح زیر مورد تصویب قرارگرفت.

تصویر دستور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

تصویر نامه پیگیری از دکتر نوربخش:

دکتر اسدالهی:حاتم‌بخشی‌ها برای کل ورزشکاران کشور باشد، نه عده‌ای خاص

57769_thum

دکتر غلامرضا اسداللهی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص دیدار کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک با استاندار مازندران و قول اهدای پاداش نقدی ۱۰۰ ، ۵۰ و ۲۵ میلیون تومانی به هر کدام از ورزشکاران مازندرانی که در بازی‌های المپیک ریو به ترتیب موفق به کسب مدال طلا، نقره و برنز شوند، گفت: اگر سازمان ملی المپیک و وزارت ورزش بودجه‌ای در اختیار دارند باید آن را مدیریت کنند و از برخی حاتم بخشی‌ها و ولخرجی‌ها بکاهند و برای برخی از مناطق کشور که قاطبه مردم آنجا از حداقل امکانات ورزشی بی بهره‌اند امکانات لازم را مهیا کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این درست نیست که برای برخی مناطق چنین امتیازاتی درنظر بگیریم و از طرف دیگر جوانان ورزشکار برخی مناطق دیگر از توپ و کفش و امکانات اولیه بی‌بهره باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد:برای کل ورزش برنامه و باید مصوبه وجود داشته باشد، نباید در یک حوزه، رشته و منطقه تصمیم گرفت اگر این اتفاق بیفتد مشکلاتی برای وزارت ورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک ایجاد خواهد شد، مسئولان باید رقابتی سالم ایجاد کنند به‌طورحتم این که تسهیلات خاصی به یک عده از ورزشکاران خاص داده شود انعکاس خوبی نخواهد داشت.

اسداللهی با تأکید براین‌که مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید برنامه ریزی مدونی داشته باشند، اظهار داشت: این برنامه‌ریزی رسیدن به هدف را تسریع خواهد کرد، توزیع امکانات بین رشته‌ها نیز باید خوب باشد به هرحال ایران در برخی از رشته‌های ورزشی خوب است در بعضی از رشته‌ها  نیاز به کار بیشتری دارد و در برخی دیگر تابه حال کار نکرده است.

وی افزود: باید در مسابقات ورزشی ارتقا پیدا کرد اگر توانمندی در رشته‌های کشتی و وزنه برداری وجود دارد باید بیشتر روی این رشته‌ها سرمایه گذاری کرد در واقع باید روی رشته‌هایی به نتیجه می‌رسنند تمرکز داشت البته از طرفی نباید از حوزه های دیگر غافل بود، کشور باید در آینده به جایگاه‌های هدفگذاری شده برسد.

این نماینده ادامه داد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ردیف بودجه جداگانه‌ای دارند البته آن‌ها مدعی کم بودن بودجه هستند و در راستای آمادگی تیم‌ها به دنبال افزایش بودجه هستند ولی بهتر است اولویت بندی شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس اظهار داشت: مهم این است که باتوجه به تأثیری که ورزش در نشاط و بالا بردن روحیه جامعه دارد باید سرمایه گذاری خوبی صورت گیرد تا در میادین بین المللی نتیجه گرفت البته ایران در ورزش جایگاه بدی ندارد ولی باید این جایگاه ارتقا یابد.

به گزارش خانه ملت، چند روز قبل کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک برای بازدید از اردوی تیم ملی وزنه برداری به استان مازندران سفر کرد و در دیدار با دکتر ربیع فلاح دار استاندار مازندران پیشنهاد داد که به هرکدام از ورزشکاران این استان که بتوانند در المپیک ریو ۲۰۱۶ مدال کسب کنند، پاداشی نقدی اهدا شود.

این پیشنهاد هم با موافقت استاندار روبه رو و قرار شد کمیته ملی المپیک به هرکدام از ورزشکاران مازندرانی که مدال طلا، نقره و برنز کسب کنند به ترتیب پاداش نقدی ۱۰۰ ، ۵۰ و ۲۵ میلیون تومانی اهدا کند.

دکتر اسدالهی:تبدیل منطقه «دوغارون» به منطقه آزاد راه حل مشکل بیکاری مرزنشینان

1787947

غلامرضا اسدالهی در گفتگو با مهربیان کرد: از آنجا که منطقه ویژه اقتصادی دوغارون راه اندازی شده و گمرک در آن مستقرگردیده لذا ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغالزایی مهیا شده است.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون راه اندازی شده و گمرک در آن مستقرگردیده  و با توجه به بازار ۹ میلیون دلاری افغاستان، تلاش بر این است که با پیگری های لازم از شورای عالی مناطق آزاد و دولت بتوانیم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون را به منطقه آزاد تبدیل کنیم  که این امر با راه انداری تجارت چمدانی رونق اقتصادی را در سطح استان به وجود می آورد.

فاز نخست راه آهن مشهد- دوغارون آماده ریل گذاری است

وی بیان کرد: اتصال راه آهن دوغارون به مشهد در فاز اول به طول ۴۴ کیلومتر اجرا شده که ۳۰ کیلومتر آن آماده ریل گذاری می باشد و مابقی آن در قالب فاینانس اجرا خواهد شد.

غلامرضا اسدالهی در گفتگو با مهر بیان کرد: ما در صدد هستیم تا با ایجاد منطقه آزاد زیر ساخت های لازم از جمله تکمیل بزرگراه مشهد تایباد دوغارون، سرعت در تکمیل راه آهن برای سرمایه گذاری در منطقه تایباد فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه انشا الله صعنت ریلی زود تر در منطقه تایباد بعنوان معبر ترانزیتی شرق کشور رونق بگیرد اظهار کرد: با توجه به نبود اشتغال پایدار و بیکاری مفرد و اینکه کشاورزی دیگر جوابگوی معیشت مردم نیست و آبهای زیر زمینی در حال افت می باشد بایستی به سمت اصلاح الگوی کشت حرکت کنیم و طرح مطالعات جامع علمی اصلاح اگوی کشت در منطقه به وزارت کشاورزی ارسال شده است.

برنامه ریزی برای صادرات

وی بیان داشت: امیدواریم با ایجاد خط ۱۶ اینچی گاز در منطقه ویژه اقتصادی و با همکاری بخش خصوصی بتوانیم برنامه گازرسانی ایران به افغانستان را به سرانجام رسانده تا گام بزرگی در مرودات توسعه تجاری و اقتصادی دو کشور باشد.

وی با اشاره اینکه با ایجاد طرح اصلاح الگوی کشت وضعیت منابع آبی و کشاورزی منطقه را حفظ می کنیم افزود: اقلیم تایباد به کاشت پسته همخوانی دارد و بایستی به سمت باغداری گام برداریم.

اسدالهی افزود: باید صنایع تبدیلی کشاورزی، صنایع که ویژگی صادراتی و ارزش افزوده دارد و صنایعی که باعث افزایش تولید و صنعت و اشتغال پایدار در منطقه می شود را ایجاد کنیم که به معیشت مرزنشیان منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: با توجه به روزهای آفتابی طولانی در طول سال و سرعت باد بیش از حد در شهرستان مرزی تایباد سایت انرژی خورشیدی و انرژی بادی در راستای تولید انرژی های نو و تجدید پذیر و طبیعی ایجاد خواهد شد و تولید برق خواهیم داشت که می توانیم به کشور افغانستان صادر کنیم.

وی گفت : منطقه ویژه اقتصادی این ظرفیت را دارد منابع معدنی افغانستان و کشور در داخل منطقه فرآوری کند و به مناطق مختلف جهان صادر کند.

لزوم توجه به گردشگری سلامت

وی به گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز مردم افغانستان و آماده بودن زیر ساختهای منطقه ویژه می تواند بیمارستانی برای مداوای اولیه بیماران خارجی ایجاد شود.

وی گفت: برای حل معیشت مردم اجرای طرح سوخت مرزنشینان برای ۱۷ روستا با جمعیت بالغ بر ۴ هزار و شصت خانوار فروش روزانه سوخت در بازارچه مرزی دوغارون با عاملیت گنجینه دوغارون آغاز شده که در حال حاضر ماهانه صد هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز و پیگر آن هستیم که مردم شهر های تایباد و کاریز که ۲۰ کیلومتر از مرز فاصله دارند مشمول این طرح قرار گیرند

مطالعات منابع معدنی

وی افزود: در جهت ایجاد اشتغال پایدار و با پیگیری های لازم و دستور معاون وزیر صنعت ۱۲ هزار کیلومتر از معادن تایباد گمانه زنی و مطالعات ذخیره معدنی در حال انجام می باشد

اسدالهی گفت: برای استقرار صنایع پایین دستی معدنی و استخراج از معادن با موافقت وزیر صنعت  سه محدوده در منطقه ویژه معدنی کرات با غنای بالا در حال واگذاری به تعاونی های فراگیر شهرستان است.

وی افزود: علاوه بر تحت پوشش قرارگرفتن  کلیه ایثارگران بیش از صد هزار نفر از مردم منطقه در این تعاونی سهم معدنی خواهند داشت که از مردم تقاضا داریم جهت استخراج و فراوری معدن و ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی سرمایه های خرد خود را در اختیار تعاونی ها قرار دهند تا در تقویت معیشت خانواده موثر باشند.

پیام دکتر اسدالهی به مناسبت روز خبرنگار

journalist1

وارسته از خود گذشته،خبرنگار ارجمند آقای

به نام خداوندی که سوگند به قلم یاد کرد،قلمی که به تعبیر پیامبر عظیم  شأن ما افضل از خون شهداست لوح و قلمی که می تواند سرنوشت بشریت را تحت تأثیر خود قرار دهد و با تأثیرگذاری و آگاهی بخشی جهل را از جامعه بزداید و مسیر روشنائی و هدایت را فراروی عدالت خواهان و جویندگان حقیقت قرار دهد.

 خبرنگاران و اصحاب  رسانه بعنوان انسان هایی عدالت خواه و حق طلب با از خودگذشتگی و ریسک پذیری وظیفه و رسالتی خطیر برای زدودن جهل از جامعه و روشنائی و هدایت به عهده دارند.در طول تاریخ عدالت خواهی و حق طلبی و مبارزه با کجی توأم با هزینه هایی بوده که خبرنگاران و اصحاب رسانه هم هزینه های زیادی در این مسیر متحمل شده اند لذا با گرامی داشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و همیشه زنده ایران اسلامی هفدهم مردادماه سالروز خبرنگار را به تک تک زحمت کشان عرصه رسانه و خبر به ویژه عزیزان شهرستانهای تربت جام ، تایباد و باخرز که با کمترین امکانات و توقع شخصی  تلاش مضاعف در ایفاد وظیفه و رسالت خود دارند تبریک عرض نموده و از مساعی شان تشکر و قدردانی می نمایم.

 

غلامرضا اسدالهی

نماینده مردم شریف تربت جام،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس تاکید کرد لزوم برخورد با دست‌درازی دلالان بر محصولات کشاورزی

2209855_234

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامرضا اسدالهی ظهر امروز در دهمین جلسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی که در سالن جلسات اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به جایگاه بالای پژوهش، اظهار داشت: مسئله پژوهش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که نباید به این مسئله نگاه اقتصادی داشت، بلکه جایگاه والای پژوهش باید حفظ شود.

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در این رابطه مجمع نمایندگان استان نیز توجه کافی را داشته باشند و بودجه کافی را برای این مسئله در نظر بگیرند.

وی در ارتباط با مسئله کشاورزی در خراسان رضوی، بیان کرد: ارائه خدمات باید منوط به اجرای الگوی کشت شود اما متأسفانه عدم همگونی در سطح استان سبب شده است در چرخه علم و صنعت، صنعت از بین برود.

اسدالهی گفت: کارخانجات مرتبط با کشاورزی نظیر کارخانه رب و فرآورده‌های دامی در حال از بین رفتن هستند که باید با نگاه جدید در این حوزه، این معضل را حل کرد.

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دست‌درازی دلالان بر محصولات کشاورزی سبب از بین رفتن زحمات کشاورزان شده است که باید در این رابطه نیز اقدامات جدی انجام گیرد.

گزارش تصویری حضور دکتر اسدالهی در اردوی آموزشی روحانیون طرح هجرت و خود استقرار شهرستان تربت جام

ContentImages_72851

دکتر اسدالهی نماینده مردم شریف تربت جام،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی  در اردوی آموزشی روحانیون طرح هجرت و خود استقرار شهرستان که امامان محترم جمعه تربت جام، نصرآباد و فرماندار شهرستان نیز حضور داشتند شرکت کردند

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013