Archive for: مارس 2015

بازدید رئیس سازمان بهزیستی کشوروقول های مساعد برای مراکز ایتام، معلولین ذهنی و ترک اعتیاد تربت‌جام

Picture 034 copy

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور، هیئت همراه و مدیرکل خراسان رضوی صبح امروز از مراکز ایتام، معلولین ذهنی و کمپ ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی تربت‌جام بازدید و برای بهبود مراکز قول مساعد داد.

در این بازدید هاشمی رئیس بهزیستی کشور، سرکار خانم شکیب مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی ، ائمه جمعه شهرستان، غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ، مهندس رستمی فرماندار، خانم عرفانیان رئیس بهزیستی تربت جام از برخی از مراکز تحت نظارت بهزیستی این شهرستان از جمله بازدید از مرکز نگهداری معلولین وحدت ، خانه ایتام پسرانه بعث و مرکز اقامتی ترک اعتیاد نویدی برای زندگی بازدید کردند و قول های مساعدی مبنی بر حمایت این موسسات داده شد.

دکتر هاشمی در بازدید از مرکز معلولین ذهنی وحدت تربت‌جام با تشکر و قدردانی از تلاش‌های مسئولان مرکز وحدت گفت: بهزیستی در بخش خدمات، تاوان کارهایی را می‌دهد که هیچ تأثیر و جایگاهی در ایجاد آن‌ها ندارد.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی درسایرپدیده های اجتماعی فقط خدمتگزاراست و متأسفانه در امر پیشگیری سرانه خوبی ندارند.

وی تصریح کرد: دولت در بخش درمان اعتبارات خوبی هزینه می‌کند اما در بخش خدمات اجتماعی و پیشگیری غافل شده است و باید از یک جایی شروع کرد و نمایندگان مجلس در این بخش باید ورود پیدا کند.

وی عنوان کرد: سبد کالا در۱۲ استان بین نیازمندان توزیع شد و از امروز به نیازمندان شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرزسبد کالا توزیع می‌گردد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث تالار مرکز معلولین ذهنی وحدت و دو ماه افزایش یارانه برای مراکز یارانه بگیر تحت پوشش بهزیستی و افتتاح دفتر نمایندگی بهزیستی در بخش صالح‌آباد، راه‌اندازی پایگاه اورژانس اجتماعی و پرداخت مبلغ دو میلیون تومان سرانه برای ۵۲ واحد مسکن مهر مددجویان قول مساعد داد.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه سفر از مرکز نگهداری ایتام بعثت و مرکز اقامتی ترک اعتیاد نویدی برای زندگی بازدید به عمل آورد.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بافت سنی و ازدواج‌های فامیلی میزان مدد جویان معلول تربت‌جام هشت درصد بیشتر از متوسط استان است.

غلامرضا اسد الهی افزود: تعداد زیادی معلول مسن در منازل نگهداری می‌شود؛ متأسفانه وضعیت مناسبی ندارند و خیلی از معلولین پشت نوبت قرار دارند.

وی تأکید کرد: در حوزه پیشگیری باید هزینه کنیم تا میزان جرائم کاهش یابد.

در این بازدید رئیس بهزیستی تربت‌جام با تشریح وضعیت مددجویان و مراکز تحت پوشش بهزیستی گفت: در حوزه اجتماعی تعداد ۴۶۴ زن سرپرست خانوار و ۱۸۵۶ نفر اعضای تحت حمایت داریم .

عرفانیان افزود: تعداد ۱۲۰ خانوار در نوبت حمایت قرار دارند که از این تعداد ۲۵۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی عشایری و ۱۷۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی است.

خبر و عکس:فرزاد رشتی

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013