Archive for: فوریه 2015

اسداللهی:هیات رئیسه مجلس در مقابل فرافکنی رحیمی موضع گیری کند

43042_thum

عضو هیات نظارت بررفتارنمایندگان مجلس نهم گفت: معاون اول احمدی ن‍ژاد با فرافکنی و خلط مبحث پاکدستی مجلس را مورد تردید ملت قرار داد ولی خوشبختانه قوه قضائیه این ادعای کذب را رد کرد. در این میان وظیفه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی است که از حیثیت نمایندگان دفاع کند

غلامرضا اسداللهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از جوسازی رسانه ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی در رابطه با پرداخت پول به نمایندگان مجلس و ادعای کذب آقای رحیمی  گفت: برخی با بداخلاقی سیاسی و بی تقوایی تلاش می کنند شخصیت نمایندگان مجس نهم را تخریب کنند و احتمالا با نزدیک شدن به انتخابات مجلس دهم این موضوع تشدید خواهد شد.

عضو هیات نظارت بر رفتارنمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: معاون اول احمدی نژاد مبالغی را به عنوان حمایت مالی در جریان رقابت های انتخابات در اختیار برخی نمایندگان هم‌طیف دولت قرار داده بود اما آنها نتوانستند به مجلس نهم راه پیدا کنند، البته غالب این افراد خارج از مجلس شورای اسلامی بوده اند.

وی در ادامه افزود: آقای رحیمی مبلغی در حدود ۳ تا ۵ میلیون تومان را به عنوان کمک هزینه مساجد در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده بود که این موضوع کاملا قانونی می‌باشد. البته این نکته هم وجود دارد که در نهادریاست جمهوری حساب بانکی در جهت کمک به افرادحقیقی و حقوق وجود دارد. حساب کمک به افراد در دولت های گذشته وجود داشته و همچنان وجود دارد،این موضوع جدیدی نیست.

نمایند مردم تایباد در مجلس ضمن انتقاد و به چالش کشیدن رحیمی گفت:  متاسفانه در کمال بی تقوایی خلط مبحث صورت گرفته است تا پاکدستی نمایندگان مجلس نهم مورد تردید ملت قرار گیرد.

وی با بیان این که سخنان روز گذشته معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه حقانیت نمایندگان مجلس را اثبات کرده است،گفت: در برابر آیین نامه داخلی ، حفظ شان نمایندگان با هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی است و باید هرچه سریع‌تر موضع گیری رسمی در برابر هجمه‌های صورت گرفته اتخاذ شود.

اسداللهی در انتها گفت: افشای نام افرادی که از آقای رحیمی پول در جهت تبلیغات انتخاباتی دریافت کرده اند حداقل کاری است که می توان برای اعاده حیثیت نمایندگان صورت گیرد.

کاراندیش تأکید کرد: حمایت از طرح‌هایی که از هنر اصیل و بومی حفاظت کند

85877820709862928121319527402

علی‌اصغر کارندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرابی، مدیرکل ارشاد خراسان رضوی، اسدالهی، منتخب مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی؛ رستمی، فرماندار و فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامیی تربت‌جام و شورای فرماندهی بسیج هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام در صبحانه کاری شورای فرهنگی شهرستان تربت‌جام گردهم آمدند.

علی‌اصغر کاراندیش با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و اظهار خردسندی از حضور مجدد در تربت‌جام گفت: من در ابتدای مسئولیتم در این بخش  با سفر به ۱۶ استان و بررسی‌های انجام شده به تمام مشکلات و موانعی که گفتید به این نتیجه رسیدم که در سطح کشور از بزرگترین شهرها تا کوچکترین آن مشکلاتشان مشترکی دارند، اعتبارات استانی خیلی کم است و در شهرستان‌ها ضعیف‌تر از آنچه که تصور می‌کنید هست. برای برخی از مشکلات برنامه‌هایی داریم، اما حل آنان زمان‌بر است.

وی ادامه داد: ادارات‌کل ارشاد اسلامی از دیگر ادارات‌کل در استان‌ها ضعیف‌تر است و در دولت کمتر دیده شده است، ساختار و تشکیلات وزارت ارشاد از سال ۷۲ بازنگری نشده است و جذب نیرو و افزایش اعتبارات و ساختارها راکد مانده است.

 

کاراندیش افزود: امسال برنامه‌هایی را به مجلس دادیم و برخی مصوب شده است و پیگیریم که در اسفند‌ماه با جذب اعتباراتی مازاد بر قبل، بتوانیم با تزریق در ادارات‌کل استانی به امور انجمن‌هایی که فعالان دارند رسیدگی شود.

وی یادآور شد: در سال ۹۴ بودجه‌های خوبی در این حوزه دیده شده و وضعیت خیلی بهتر از قبل خواهد بود. کاراندیش به حمایت از تولید آثار ارزشمند و ماندگار و آثاری که باعث حفظ هنرهای اصیل و بومی محلی شود اشاره کرد و گفت: هنرمندان هر طرحی که در این قالب‌ها داشته باشند بررسی و در صورتی که ارزشمند باشد، انتشار، تکثیر و تولید آن را انجام می‌دهیم.

کاراندیش در این‌باره گفت: مطالبه پژوهشکده موسیقی مقامی این شهرستان بر حق است و می‌تواند در حفظ و آموزش هنر اصیل منطقه کمک زیادی کند. ما نباید از آموزش و استعدادیابی غافل باشیم، چرا که با مرگ یک هنرمند نباید داشته‌ها و هنرش را با خودش دفن شود.

وی به مشکلات خاص هنرمندان اشاره کرد و گفت: هنرمندانی که مشکلات خاصی دارند و با تأیید ادره‌کل استانی به ما معرفی می‌شوند به آنان کمک می‌کنیم و در این موضوع نمونه‌های زیادی داشتیم که مشکلاتشان مرتفع شده است.

غلامرضا اسدالهی، نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود فرهنگی و هنری شهرستان و پیشینه غنی فرهنگی این خطه گفت: تربت‌جام از نظر آماری سومین شهرستان خراسان رضوی است.

وی افزود: هنر همیشه مظلوم مانده و هنرمند مظلوم‌تر از آن است، باید مجلس و دولت دست به دست هم داده تا مشکلات این حوزه را مرتفع سازیم؛ دولت باید برای معیشت و کمک به ارتزاق خانواده‌های این قشر و بیمه، درمان و دیگر مشکلات فکری بکند. ما در این سال اساتید بزرگی را در شهرستان از دست دادیم. بیایید قبل از فوت آنان برایشان کاری انجام دهیم بعد از رفتن‌شان برگزاری بزرگداشت و نکوداشت یا نام‌گذاری مکانی برای آنان مشکلی را حل نمی‌کند.

اسدالهی در این‌باره گفت: مطالبه پژوهشکده موسیقی مقامی این شهرستان بر حق است و می‌تواند در حفظ و آموزش هنر اصیل منطقه کمک زیادی کند. ما نباید از آموزش و استعدادیابی غافل باشیم، چرا که با مرگ یک هنرمند نباید داشته‌ها و هنرش را با خودش دفن شود.

فیاض، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام در بخش دیگری از این جلسه با تبریک ایام دهه مبارک فجر و خیر مقدم به مسئولان و حاضران، به فعالیت‌های انجام شده و مشکلات و برنامه‌های آینده آن اداره اشاره کرد و گفت: نداشتن فضای مناسب اداری و مکان کانون هنرمندان و انجمن‌ها، کمبود شدید نیروی انسانی و اداری، محدودیت منابع و اعتبارات، مشکلات رفاهی، درمانی و معیشتی هنرمندان از عمده مشکلات این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر است.

وی تأکید کرد: اتمام دو پروژه نیمه تمام پژوهشکده موسیقی مقامی و مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان از مطالبات مشترک همه مسئولان و هنرمندان تربت‌جام است.

فیاض درباره برنامه‌های آتی این اداره، عنوان کرد: برگزاری هزاره شیخ جام، گنجاندن روز ملی جامی در تقویم کشور، اجرای یکی از بخش‌های جشنواره بین‌المللی رضوی در شهرستان، تجلیل از فعالان قرآنی و تجلیل از پیرغلامان اهل بیت(ع) از جمله برنامه‌هایی است که در حل پیگیری آن هستیم.

نصیری از چهره‌های فرهنگی و هنری شهرستان و مسئول دوره‌های قبل اداره ارشاد شهرستان از مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی جهت سرکشی و عیادت از هنرمندان استان تشکر کرد و گفت: مدیرکل اسبق نهال جشنواره رضوی را کاشت و اکنون درختی تنومند شده است، اما متأسفانه میوه‌های این درخت پای خودش نمی‌افتد و هم‌استانی‌های ما که در جوار حرم رضوی هستیم و سالیانه هزاران کاروان پیاده اهل تسنن و تشیع به حرم مطهر را داریم از برکات این جشنواره بی‌نسیب هستیم و یک بخش جشنواره هم در شهرستان‌های ما برگزار نمی‌شود.

غلامحسین غفاری از پیشکسوتان هنر موسیقی مقامی در عرصه بین‌الملل به عنوان نماینده هنرمندان، گفت: ما همیشه خدمت‌گزار مردم، مسئولان و فرهنگ کشور اسلامی خود بوده و هستیم و به خاطر عشق‌مان کار می‌کنیم و عاشق آداب و روسوم نیاکانمان هستیم.

وی ادامه داد: اما موضوع معیشت هنرمندان، دغدغه آنان شده و بدون تأمین ارتزاق خانواده و معیشت زندگی، هنر را از مسیر واقعی و تعالی خود خارج می‌کند و سالم نخواهد ماند.

رستمی، فرماندار شهرستان تربت‌جام با گرامیداشت ایام دهه فجر و خیرمقدم به مسئولان کشوری و استانی حوزه فرهنگ و هنر و حضور در این شهرستان، گفت: متأسفانه توجه به بخش فرهنگ و هنر کمتر بوده است و همیشه این بخش مشکلات مالی و اعتباری زیادی داشته است. باید یک بازنگری کلی انجام گیرد و در شهرستان‌ها فعالیت‌سنجی صورت گیرد تا مشخص شود چه جاهایی را باید تقویت کرد. یک اداره بدون اعتبار و ادوات کاری و اداری و تخصصی نمی‌تواند مؤثر باشد.

در این مراسم کتاب مجموعه آثار سیدقاسم انوار و مکتب هرات نوشته دکتر حسن نصیری به کاراندیش هدیه شد.

در پایان این نشست از فضاهای اداری و سالن آمفی تاتر ۱۷۰ نفره مجتمع فرهنگی هنری ولایت بازدید شد که تنها سالن شهرستان است و این مقام مسئول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تجهیز و تعمیر این سالن، مبلغ ۱۰۰ میلون ریال را تخصیص داد.

خبر و عکس:فرزاد رشتی تربت جام

حضورپرشور مردم شیعه و سنی تربت‌جام درراهپیمایی ۲۲ بهمن

IMG_5406

شرکت‌کنندگان درمراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن با سردادن شعارهایی همچون الله‌اکبر، خامنه‌ای رهبر، استقلال آزادی جمهوری اسلامی، ۲۲ بهمن یوم‌الله است، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده ، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر ضد ولایت‌فقیه، فلسطین پیروزی است اسرائیل نابود است، با عبور از خیابان اصلی شهر در خاتمه در مقابل استادیوم ورزشی وحدت اجتماع کردند.

در این اجتماع بزرگ فجر آفرینان شیعه و سنی تربت‌جام سرهنگ خسروی یادگاران دفاع مقدس گفت: حضور پرشور و گرم مردم شیعه و سنی درراهپمایی ۲۲ بهمن به معنای شکر گذاری از نعمت انقلاب اسلامی است.

خسروی افزود: مردم آمدن برای اینکه تأکید کنند از شعارهای اول انقلاب، استقلال آزادی جمهوری اسلامی کوتاه نخواهند آمد .

وی تصریح کرد: امروز حضور گرم مردم باعث شد دهان آمریکا اسرائیل ، اروپا و همه دشمنان اسلام بسته شود.

درسی که شیعه و سنی از پیامبر آموختند نه ظلم کنند و نه ظلم می‌پذیرند که نمونه آن در ۸ سال دفاع مقدس به جهانیان ثابت گردید.

وی به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت : زنده شدن اسلام ناب محمدی یکی از ثمرات انقلاب است.

منبع:جام روز

دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان تربت جام

moaven-vazir-ershad-93-11-19-1-210x170

به گزارش جام روز فرماندار شهرستان تربت‌جام با گرامیداشت ایام دهه فجر و خیرمقدم به مسئولین کشوری و استانی حوزه فرهنگ و هنر و حضور در این شهرستان گفت :

متأسفانه توجه کمی به بخش فرهنگ و هنر بوده است و همیشه این بخش مشکلات مالی و اعتباری زیادی داشته و دارد؛ باید یک بازنگری کلی انجام گیرد و فعالیت سنجی در شهرستان‌ها صورت گیرد تا مشخص شود کجاها را باید تقویت کرد.

علی رستمی تأکید کرد: اتمام دو پروژه نیمه‌تمام پژوهشکده موسیقی مقامی و مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان از مطالبات مشترک همه مسئولین و هنرمندان تربت‌جام است .

نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود فرهنگی و هنری شهرستان و پیشینه غنی فرهنگی این خطه گفت : تربت‌جام ازنظر آماری سومین شهرستان خراسان رضوی است.

غلامرضا اسد الهی ادامه داد : هنر همیشه مظلوم مانده و هنرمند مظلوم‌تر از آن است؛ باید مجلس و دولت دست‌به‌دست هم داده تا مشکلات این حوزه را مرتفع سازیم.

اسد الهی ادامه داد : دولت باید برای معیشت و کمک به ارتزاق خانواده‌های این قشر فکری کند.

وی خاطرنشان کرد : ما در این سال اساتید بزرگی را در شهرستان از دست دادیم ما باید قبل از ازدست دادن آنان کاری برایشان انجام دهیم.

در ابتدای این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام با تبریک ایام دهه مبارک فجر و خیرمقدم به مسئولین و حاضرین، به فعالیت‌های انجام‌شده و مشکلات و برنامه‌های آینده آن اداره اشاره کرد و گفت : نداشتن فضای مناسب اداری و مکان کانون هنرمندان و انجمن‌ها، کمبود شدید نیروی انسانی واداری، محدودیت منابع و اعتبارات، مشکلات رفاهی، درمانی و معیشتی هنرمندان از عمده مشکلات این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر می‌باشد.

نعمت ا… فیاض برنامه‌های آتی آن اداره که باید پیگیری شود را این‌گونه عنوان کرد : برگزاری هزاره شیخ جام، گنجانده روز ملی جامی در تقویم کشور، اجرای یکی از بخش‌های جشنواره بین‌المللی رضوی در شهرستان، تجلیل از فعالان قرآنی و تجلیل از پیر غلامان اهل‌بیت.

دکتر نصیری از چهره‌های فرهنگی و هنری شهرستان و مسئول دوره‌های قبل اداره ارشاد شهرستان از مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی جهت سرکشی و عیادت از هنرمندان استان تشکر کرد و گفت : مدیرکل اسبق نهال جشنواره رضوی را کاشت و اکنون درختی تنومند شده است اما متأسفانه میوه‌های این درخت پای خودش نمی‌افتد و هم استانی‌های ما که در جوار حرم رضوی هستیم و سالیانه هزاران کاروان پیاده اهل تسنن و تشیع به حرم مطهر راداریم از برکات این جشنواره بی نسیبیم و یک بخش جشنواره هم در شهرستان‌های ما برگزار نمی‌گردد.

استاد غلامحسین غفاری از پیشکسوتان هنر موسیقی مقامی در بین‌المللی به‌عنوان نماینده هنرمندان گفت : ما همیشه خدمتگزار مردم، مسئولین و فرهنگ کشور اسلامی خود بوده و هستیم و به خاطر عشقمان کار می‌کنیم و عاشق آداب و رو سوم نیاکانمان هستیم.

وی ادامه داد : اما موضوع معیشت هنرمندان، دغدغه آنان شده و بدون تأمین ارتزاق خانواده و معیشت زندگی، هنر را از مسیر واقعی و تعالی خود خارج می‌کند و سالم نخواهد ماند.

علی‌اصغر کار اندیش با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و اظهار خرد سندی از حضور مجدد در تربت‌جام گفت : من در ابتدای مسئولیتم در این بخش با سفر به ۱۶ استان و بررسی‌های انجام‌شده به تمام مشکلات و موانعی که گفتید رسیدم که در کل سطح کشور از بزرگ‌ترین شهرها تا کوچک‌ترین آن مشکلاتشان مشترک بود، اعتبارات استانی خیلی کم است و در شهرستان‌ها، ضعیف‌تر ازآنچه هست که تصور می‌کنید؛ برای برخی از مشکلات برنامه‌هایی چیدیم ، اما حل آنان زمان‌بر است .

وی ادامه داد : ادارات کل ارشاد اسلامی از دیگر ادارات کل در استان‌ها ضعیف‌تر است و در دولت کمتر دیده‌شده است، ساختار و تشکیلات وزارت ارشاد از سال ۷۲ بازنگری نشده است و جذب نیرو و افزایش اعتبارات و ساختارها راکد مانده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سال ۹۴ بودجه‌های خوبی در این حوزه دیده‌شده و وضعیت خیلی بهتر از قبل خواهد بود .

کار اندیش به حمایت از تولید آثار ارزشمند و ماندگار و آثاری که باعث حفظ هنرهای اصیل و بومی محلی شود اشاره کرد و گفت : هنرمندان هر طرحی که در این قالب‌ها داشته باشند بررسی و درصورتی‌که ارزشمند باشد، انتشار، تکثیر و تولید آن را انجام می‌دهیم.

وی در این خصوص گفت : مطالبه پژوهشکده موسیقی مقامی این شهرستان بر حق است و می‌تواند در حفظ و آموزش هنر اصیل منطقه کمک شایانی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما نباید از آموزش و استعدادیابی غافل باشیم چراکه با مرگ یک هنرمند نباید داشته‌ها و هنرش را با خودش دفن شود.

وی به مشکلات خاص هنرمندان اشاره کرد و گفت : هنرمندانی که مشکلات خاصی دارند و با تأیید اداره کل استانی به ما معرفی می‌شوند به آنان کمک می‌کنیم؛ در این موضوع نمونه‌های زیادی داشتیم که مشکلاتشان مرتفع گردیده است.

در این مراسم کتاب مجموعه آثار سید قاسم انوار و مکتب هرات نوشته دکتر حسن نصیری به کار اندیش هدیه شد.

اسدالهی:استانی شدن انتخابات مجلس سطح انتخاب مردم را افزایش می دهد

22709_orig-150x150

عضو هیئت رئیسه فراکسیون رهروان ولایت مجلس معتقد است: مزایای استانی شدن انتخابات مجلس از هزینه ها معایب آن بیشتر است.

غلامرضا اسدالهی در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص طرح مجلس برای استانی شدن انتخابات نهاد قانون گذاری کشور اظهارکرد: مزایای استانی شدن انتخابات مجلس از معایب و هزینه های آن بیشتر است چراکه با اجرای این طرح، نخبه گزینی شده و سطح انتخاب مردم را افزایش پیدا می کند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروجی های مجلس باید خروجی های کارشناس شده ای باشد تا بتواند مشکلات کشور راحل کنند، افزود: در حال حاضر متاسفانه ۸۰ درصد از وقت نمایندگان به پیگیری مسائل حوزه انتخابیه آن ها اختصاص دارد و این موضوع باعث شده است که نمایندگان وقت کمتری برای بررسی طرح ها و لوایح داشته باشند.
وی با بیان اینکه این موضوع باعث شده است که الحاقیه و الصاقیه های طرح ها و لوایح بیشتراز گذشته باشد، خاطرنشان کرد:این وضعیت، جزء وظایف نانوشته نمایندگان است اما اگر نماینده ای در پیگیری امور حوزه انتخابیه خود، وقت کمتری بگذارد، نگاه ملی تر و آینده نگرانه تری به مسائل کشور خواهد داشت.

اسدالهی ادامه داد: از سویی دیگر، متاسفانه سیستم طوری نیست که اعتبارات و امکانات، خود به خود به همه مناطق برسد. بنابراین همه این شرایط دست به دست هم داده است که پیگیری مطالبات منطقه ای وقت نمایندگان را بیشتر از وقتی که او برای قانون گذاری می گذارد، بگیرد.
وی تصریح کرد: استانی شدن انتخابات، ممکن است در کوتاه مدت شرایطی را به وجود اورد که نگاه کمتری به مناطق دور دست و محروم نشود اما اگر خروجی های مجلس خوب باشد و قوانین کارشناسی شده ای از مجلس خارج شود و نظارت دقیقی نیز بر اجرای این قوانین صورت گیرد،این مشکلات حل می شود و به نوعی توازن منطقه ای ایجاد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از دغدغه های نمایندگان این است که امکان دارد با اجرای این طرح، ارتباط مردم با حاکمیت و مسئولان قطع بشود، تاکید کرد: برای این مسئله باید سازو کاری بیندیشیم که ارتباط مردم و نماینگان کماکان حفظ شود یعنی باید به گونه ای طراحی شود که نمایندگان موظف باشند برای سرکشی به مناطقی از حوزه انتخابیه که حضورآن ها در آنجا نیاز است، بروند و در جریان مشکلات مردم قرار گیرند.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: در مجموع، مزایای این طرح بسیار زیاد است و ما اگر بتوانیم همزمان موضوع توسعه احزاب را نیز در کشور به پیش ببریم کیفیت انتخاب مردم به مراتب از وضعیت موجود بهتر خواهد شد.

با استقبال مردم شیعه و سنی تربت جام؛ مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در تربت جام برگزار شد

85877878382690463661502168288

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی با حضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، منتخب مردم شهرستان‌های تربت جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان اجرایی در جمع قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی در محل مصلی الغدیر تربت‌جام برگزار شد.

در این جشن پس از اجرای سرود مقدس جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک ارتش و اجرای سرود «خمینی‌ ای امام» توسط دانش‌آموزان، فرماندار تربت‌جام با تبریک سی و ششمین سالروز فجر پیروزی گفت: مردم ما نیازمند به مجالس و محافل انقلاب هستند. آرمان‌های مقدس امام (ره) و شهیدان انقلاب را باید پاس بداریم و به نسل‌های حال و آینده انتقال دهیم.
در ادامه این مراسم نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با تبریک سالروز ورود تاریخی حضرت امام (ره) به میهن اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهیدان گفت: یاد امام و شهیدان الهام‌بخش و نیرو دهنده است؛ تاریخ معاصر شخصیتی مانند حضرت امام ره را به یاد ندارد.

غلامرضا اسدالهی افزود: سلوک، منش، اخلاص و زهد امام منشأ تحولات عظیم در جهان بوده و هست. امام(ره) درزمانی ندای مبارزه را فریاد کرد که بسیاری از علما و حوزه‌های علمیه اعتقادی به راه و روش و منش امام(ره) نداشتند اما امام با تشکیل حکومت اسلامی مقابل ظلم ایستاد.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) مقابل اصلاحات، انقلاب سفید و انحرافات دیکته شده از سوی آمریکا و انگلیس یک ‌تنه ایستاد و فریاد زد و در این مسیر زندان و تبعید جلوی مرام و منش امام را نگرفت. زندگی، مرام و منش امام، باید سرمشق همه ما باشد و این درسی برای مسئولان نظام است.

اسدالهی با بیان اینکه حضرت امام(ره) برای تشکیل حکومت اسلام با هیچ‌کس تعارف نداشت، گفت: مردم با الگوگیری از امام تا پای جان برای پیروزی انقلاب ایستادند. آرمان‌های امام شهیدان انقلاب با میدان‌داری رهبر معظم انقلاب و حضور پررنگ مردم محقق شده است.

نماینده مردم درمجلس با اشاره به فتنه‌های دشمنان گفت: دشمن تمام توان خود را بکار بسته تا چهره نورانی اسلام را خدشه‌دار کند که مردم با حضور با بصیرت خود درصحنه فتنه را در نطفه خفه کرده‌اند. همه با وحدت، اتحاد، برادری و پیروی از ولایت‌ فقیه راه امام و شهدا را ادامه دهیم.

در پایان این مراسم تمثال حضرت امام (ره) توسط مسئولین و مردم گلباران شد.

خبر و عکس:فرزاد رشتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013