Archive for: ژانویه 2015

آغاز عملیات اجرایی احداث باند دوم محور ترانزیت «تایباد – تربت‌جام»

6599834-240x180-cropped

به گزارش خبرنگار دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ی خراسان، « غلامرضا اسدالهی » نماینده ی مردم شهرستان های تایباد، تربت جام ، باخرز، در مجلس شورای اسلامی گفت: محور «مشهد – دوغارون» یکی از محورهای مهم استان و کشور است که به واسطه ی تکمیل بزرگراه شریانی مشهد – سنگ بست – فریمان – تربت جام – تایباد – دوغارون که از مهم ترین محورهای شریانی شرق کشوراست باتوجه به اتصال مرکز کشور با تنها پایانه ی مرزی مرتبط با افغانستان از جایگاه ویژه ای در شبکه ی حمل ونقل و ترانزیت کشور برخوردار است از این رو ارتقا ایمنی این محور برای افزایش کیفیت و ضریب تسهیل رفت وآمد و ترانزیت کالا، اولویت فراوانی دارد.

 

اسداللهی افزود: افزایش ایمنی تردد، رونق اقتصادی سه شهرستان در مسیر، حذف مشکلات تردد برون شهری خودروهای بین شهری تسهیل در حمل و نقل کالا و مسافر، افزایش سطح خدمات در محور، کاهش زمان سفر، افزایش ظرفیت تردد در محور و کمک به پیشرفت و اقتصاد و توسعه ی بازرگانی کشور را می توان از مهم ترین اهداف تکمیل این پروژه دانست.

وی در خصوص مشکلات راه های مواصلاتی منتهی به تایباد افزود: محورهای «تایباد – باخرز»، تایباد به خواف و راه های روستایی شهرستان چون تردد زیادی در آنها انجام می شود باید مورد توجه قرار گیرد و محورهای بین شهری صالح آباد و تربت جام و سرخس نیز از محورهایی است که باید سریع تر کار شود.

«محمدرضا اخوان عبداللهیان» مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: قطعه ی اول از باند دوم محور «تایباد – تربت جام» که از امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده است به طول ۱۱کیلومتر و عرض ۲۲متر با حجم عملیات خاکی ۳۵۵ هزار و ۴۷۵ مترمکعب و ابنیه ی فنی ۳۷دهانه پل و۲دستگاه پل زیر گذر کاریز با حجم بتن ریزی ۱۳هزارمترمکعب و تناژ ۲۹ هزار و ۸۳۸ تن است که از امروز آغاز و ظرف مهلت دوسال به اتمام می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی از اختصاص اعتبار ۳۰۰میلیون تومان وزارت راه و شهرسازی به شهرداری های تایباد وتربت جام خبر داد و گفت: برای کمک به کنارگذر شهرستان های تربت جام و تایباد برای هر شهرداری مبلغ ۳۰۰میلیون تومان از طریق وزارت راه و شهرسازی با پیگیری نماینده ی محترم اعتبار اختصاص داده شده است.

عبداللهیان افزود: محورهای منتهی به دوغارون از محورهای حیاتی و ترانزیتی کشوراست، که در سه محور تایباد به جام – تایباد به دوغارون – تایباد به باخرز – امسال اعتبار دیده شده و ان شاءا… به زودی مردم از نعمت راه مناسب برخوردار می شوند.

وی از اختصاص اعتبار۲۵۰میلیارد تومانی به راه های ترانزیتی تایباد خبر داد و گفت: روستاهای بالای ۵۰ خانوار جمعیت شهرستان تایباد و باخرز، در سال ۹۴ از راه آسفالته مناسب برخوردار می شوند.

در ابتدای این مراسم نیز «محمد عارف عارفی» فرماندار تایباد اظهار کرد: محورهای بین شهری تایباد به باخرز و تایباد به خواف و محورهای روستایی تایباد، به اعتبارات ویژه نیاز دارد و تایباد به عنوان پیشانی کشور جمهوری اسلامی ایران به واسطه تردد اتباع کشورهای مختلف می طلبد که از زیر ساخت های لازم در حوزه ی راه و شهرسازی برخوردار باشد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اتباع کشورهای افغانی روزانه، شاهد تردد اتباع کشورهای مختلف از محور «تایباد – هرات» می باشیم و علاوه بر محورهای مواصلاتی منتهی به دوغارون، عمده تجارت اقتصادی افغانستان از طریق مرز دوغارون می شود.

براساس این گزارش، شهرستان تایباد در فاصله ی ۲۲۵کیلومتری مشهد مقدس واقع است و به علت واقع شدن گمرک بین المللی دوغارون در این شهرستان و محورهای ترانزیتی «بندرعباس – دوغارون»، «مشهد – دوغارون» یکی از مهم ترین و پرترافیک ترین شهرستان های استان خراسان رضوی است که روزانه ۱۰۰۰دستگاه تریلر و بیش از ۵۰۰۰ خودرو سبک و سنگین در این محورها تردد می کنند.

دعوت از رئیس مجلس پاکستان برای سفر به ایران

6444684-240x180-cropped

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان از دعوت رئیس مجلس ملی پاکستان برای سفر به ایران خبر داد و گفت: در آینده نزدیک برای پیگیری و گسترش تعاملات پارلمانی این سفر انجام خواهد شد.

 

غلامرضا اسدالهی که در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به اسلام آباد، او را همراهی می کرد،در گفت وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به اسلام آباد، با اشاره به این که در این سفر بر گسترش تعاملات پارلمانی تأکید شده است، گفت: از رئیس مجلس ملی پاکستان دعوت بعمل آمد تا در آینده ای نزدیک برای پیگیری موضوعات مورد بحث در این دیدار به ایران سفر کند.

ناظران مجلس در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها انتخاب شدند

6375875-240x180-cropped

گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، رئیس مجلس شورای اسلامیدر ابتدای جلسه علنی نوبت عصر امروز سه‌شنبه، نتایج رای‌گیری برای انتخاب ناظران مجلس در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها را اعلام کرد.

به گفته وی، ناظران مجلس در هر استان به شرح زیر است:

آذربایجان‌شرقی: محمد حسن‌نژاد و علیرضا منادی سپیدان

آذربایجان‌غربی: جاوید جهانگیرزاده و غسیم عثمانی

اردبیل: یونس اسدی و حبیب برومند

اصفهان: حسن کامران و محسن صرامی

البرز: محمدجواد کولیوند و مفید کیایی‌نژاد

ایلام: علی‌محمد احمدی و احمد شوهانی

بوشهر: سید محمدمهدی موسوی‌نژاد و موسی احمدی

تهران: سیدحسین نقوی و حسین طلا

چهارمحال و بختیاری: سیدسعید زمانیان و امیرعباس سلطانی

خراسان‌جنوبی: باقر عبادی و جواد هروی

خراسان‌رضوی: علی مروی و غلامرضا اسدالهی  

خراسان‌شمالی: موسی‌الرضا ثروتی و هادی قوامی

خوزستان: حبیب آقاجری و اسماعیل جلیلی

زنجان: محمد اسماعیلی و سیدمحمد موسوی

سمنان: علیرضا خسروی و غلامرضا کاتب

سیستان و بلوچستان : ناصر کاشانی و یعقوب جدگال

قزوین: رجب رحمانی و داود محمدی

قم: محمدرضا آشتیانی و احمد امیرآبادی

کردستان: سالار مرادی و حامد قادرمزی

کرمان: حمیدرضا پورابراهیمی و فرج‌الله عارفی

کرمانشاه: وحید احمدی و سیدسعید حیدری طیب

کهکیلویه و بویراحمد: محمدعلی بزرگواری و غلامرضا تاج‌گردون

گلستان: عیسی امامی و رحمت‌الله نوروزی

گیلان: جبار کوچکی‌نژاد و ناصر عاشوری

لرستان: محمدتقی توکلی و حجت‌الله خدایی سوری

مازندران: محمدباقر شریعت‌نژاد و سیدهادی حسینی

اراک: علیرضا سلیمی  و محمدحسن آصفری

هرمزگان: ابوالقاسم جراره و سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی

همدان: ابراهیم کارخانه و بهروز نعمتی

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013