Archive for: نوامبر 2014

وزارت صنعت در ابطال مجوز واگذاری معدن به همسر یک مدیر دولتی تسامح می‌کند

22709_orig-150x150

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخلاف دستور معاون اول رئیس جمهور برای بررسی صدور مجوز واگذاری یک معدن به همسر یک مدیر دولتی، به نظر می رسد وزارت صنعت در لغو این مجوز مسامحه می کند.

غلامرضا اسدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه همه مسئولان مربوطه به ویژه سازمان بازرسی و وزارت صنعت بر ماهیت فسادگونه واگذاری یک معدن سنگ آهن به نام همسر یک مدیر دولتی اعتقاد دارند، اظهارداشت: رئیس سازمان ایمیدرو هم در این رابطه جلسات مختلفی را برگزار کرده است اما هنوز اقدام اساسی برای لغو این مجوز صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: برخلاف دستور معاون اول رئیس جمهور در بررسی صدور مجوز این معدن به نظر می رسد وزارت صنعت در لغو این مجوز مسامحه کرده و خواستار پیگیری این موضوع نیست.

اسدالهی پیش از این در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود: مجوز بهره برداری این معدن در سال ۸۱ صادر شده است اما نکته قابل توجه اینکه این معدن نخست قرار بود برای بهره برداری سنگ های تزیینی و گرانیت فعالیت کند اما بنا بر رانت اطلاعاتی؛ صاحبان این معدن متوجه شدند که این معدن سرشار از سنگ آهن است.

وی با  بیان این که در همان مقطع سازمان ایمیدرو در خواست خود را برای دولتی شدن این معدن به مقامات مسئول در استانداری خراسان رضوی و استان تهران ارسال کرده بود، افزود: علیرغم درخواست ایمیدرو در ثبت دولتی این معدن فرد نامبرده با رایزنی خود مجوز بهره بردای از معدن را از استانداری خراسان رضوی دریافت کرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: در سنوات بعد با اطلاع سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات واگذاری این معدن غیر قانونی اعلام شد اما در نهایت براساس مصوبه شورای عالی معادن در روزهای آخر دولت قبل مجوز بهره برداری از معدن مذکور مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

اسدالهی با اشاره به اینکه در دولت فعلی بنده با گزارش مردم منطقه از بهره بردای غیر قانونی این معدن از وزیر صنعت درخواست کردم تا با حضور در کمیسیون برنامه و بودجه توضیحاتی را در این رابطه اعلام کند، افزود: وزیر پس از اطلاع از صدور مجوز غیر قانونی بهره برداری از این معدن دستور داد که فعالیت آن تعطیل شود اما بعد از گذشت یک ماه از دستور وزیر، معاونت امور معدنی وزارت صنعت یک بار دیگر مجوز بهره بردای از این معدن را به نام آن فرد صادر کرد.

وی تصریح کرد: بعد از رسانه ای شدن غیر قانونی بودن این واگذاری معاون اول دستور داد تا این موضوع پیگیری شود و جلساتی برگزار گردید. در این جلسات حتی نمایندگان سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات و دیوان محسابات هم حضور داشتند و هر یک بر غیر قانونی بودن واگذاری این معدن تأکید می کردند اما در مجموع بنده اراده قوی در تعطیلی این معدن مشاهده نکردم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: هنوز مجوز این معدن باطل نشده است و در این رابطه باید تدبیری از سوی مسئولین برای جلوگیری از بروز چنین تخلفاتی اندیشیده شود.

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013