Archive for: آوریل 2014

دانشکده علوم پزشکی تربت جام ردیف مستقل بودجه دریافت می کند

22709_orig

 

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات شورای اسلامی و نماینده شهرستانهای تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت : در سال ۹۳ شاهد بهره برداری از بیمارستانهای صالح آباد – باخرز و طالقانی تربت جام خواهیم بود.

دکتر اسدالهی در حاشیه بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از حوزه سلامت سه شهرستان مرزی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت : با دستور وزیرمحترم بهداشت و درمان بیمارستان شهرستان های صالح آباد ، باخرز و تربت جام که در سال ۸۹ شروع شده و تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است ظرف یک ماه آینده اعتبارات آن که حدود ۸۰ میلیارد ریال است به دانشگاه علوم پزشکی اختصاص تا شاهد افتتاح این سه مرکز درمانی باشیم.

وی افزود : ۱۰درصد از حاصل در آمد یارانه ها و ۱درصد از ارزش افزوده که حدود۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است صرف حوزه سلامت و تجهیزات بهداشتی مناطق محروم خواهد شد که با این امر شاهد تحولی چشمگیر در حوزه سلامت خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه برای دانشگاه علوم پزشکی تربت جام بودجه و ردیف مستقل درنظر گرفته شده است اظهار امیدواری کرد و افزود : مزایای تخصیص ردیف بودجه برای این دانشگاه را امکان اخذ سهم واقعی شهرستان از بودجه، کاهش بار هزینه‌ای بر دانشگاه علوم پزشکی و قرار‌گیری مستقیم این دانشگاه زیر نظر وزارت‌خانه برشمرد.

در ادامه دکتر مهرابی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارتباط بامشکلات بخش سلامت در شهرهای مرزی شرق استان خراسان رضوی گفت : کمبود فضا ، دارو و پرسنل یک حقیقت است ولی الان با تمهیداتی که انجام گرفته است پیش بینی میکنیم این مشکلات در آینده نچندان دور ، ظرف دو ماه آینده حل شود.

وی گفت : در بیمارستان سجادیه تربت جام در بخش زایمان در سال ۹۲ ۸۵۰۰ زایمان طبیعی و سزارین انجام گرفته که هیچگونه مرگ مادر و نوزاد گزارش نشده است و نسبت زایمان طبیعی به سزارین رشد خیلی خوبی داشته که شاخصه بسیار خوب این بیمارستان است. دکتر مهرابی بهار خاطرنشان کرد : کیفیت و تکمیل تجهیزات و خدمات دهی بهتر درمراکز بهداشتی و بیمارستانها در دستور کار ماقرار دارد.

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013