Archive for: مارس 2013

پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب:چشم‌انداز سال ۹۲ امیدوارانه و توأم با حضور جهادی ملت در عرصه‌ سیاست و اقتصاد است

13911230000049_PhotoA

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام آغاز سال ۱۳۹۲، با اشاره به حرکت رو به جلوی ملت ایران در سال گذشته به ویژه در مواجهه اقتصادی و سیاسی با جهان استکبار، چشم‌انداز سال ۹۲ را امیدوارانه و همراه با پیشرفت و تحرک و ورزیدگی و حضور جهادی ملت ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی دانستند و تاکید کردند: با این نگاه، سال ۹۲ را “سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی” نامگذاری می کنیم.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله‎الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

اللّهمّ صلّ علی حبیبتک سیّدة نساء العالمین فاطمة بنت محمّد صلّی الله علیه و ءاله. اللّهمّ صلّ علیها و علی ابیها و بعلها و بنیها. اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و علی ءابائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا. اللّهمّ اعطه فی نفسه و ذرّیّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقر به عینه و تسرّ به نفسه.

تبریک عرض میکنم به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان در سراسر کشور، و به همه‌ی ایرانیان در هر نقطه‌ای از جهان که هستند، و به همه‌ی ملتهائی که نوروز را گرامی میدارند؛ مخصوصاً به ایثارگران عزیزمان، خانواده‌های شهدا، جانبازان و خانواده‌هایشان، و همه‌ی کسانی که در راه خدمت به نظام اسلامی و به کشور عزیزمان مشغول فعالیتند. امیدواریم خداوند متعال این روز را و این آغاز سال را برای ملت ما، برای همه‌ی مسلمانان عالم، مایه‌ی شادی و بهروزی و نشاط قرار دهد و ما را به انجام وظائفمان موفق و مؤید بدارد. به هم‌میهنان عزیزمان عرض میکنم توجه داشته باشند که ایام فاطمیه در اواسط روزهای عید است و تکریم و احترام این ایام برای همه‌ی ما لازم است.

ساعت تحویل و هنگام تحویل، در حقیقت حد فاصلی است بین یک پایان و یک آغاز؛ پایان سال گذشته و آغاز سال نو. البته نگاه عمده‌ی ما باید به طرف جلو باشد؛ سال نو را ببینیم، برای آن خودمان را آماده کنیم و برنامه‌ریزی کنیم؛ اما حتماً نگاه ِ به پشت سر و راهی که طی کرده‌ایم هم برای ما مفید است، برای اینکه ببینیم چه کرده‌ایم، چگونه حرکت کرده‌ایم، نتائج کار ما چه بوده است، و از آن درس بگیریم و تجربه بیاموزیم.

سال ۹۱ مثل همه‌ی سالها، سالی متنوع و دارای رنگها و نقشهای گوناگون بود؛ شیرینی هم داشت، تلخی هم داشت؛ پیروزی هم داشت، عقب‌ماندگی هم داشت. زندگی انسانها در طول حیات، همیشه همین جور است؛ با کش و قوس‌ها همراه است، با فراز و نشیب‌ها همراه است؛ مهم این است که از نشیبها خارج شویم ، خودمان را به اوجها برسانیم .

آنچه که در طول سال ۹۱ از جنبه‌ی مواجهه‌ی ما با جهان استکبار آشکار و واضح بود، عبارت بود از سختگیری دشمنان بر ملت ایران و بر نظام جمهوری اسلامی. البته ظاهر قضیه، سختگیری دشمن بود؛ اما باطن قضیه، ورزیدگی ملت ایران و پیروزی او در میدانهای مختلف بود. آنچه که دشمنان ما هدف گرفته بودند، صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف بود؛ عمدتاً عرصه‌ی اقتصاد و عرصه‌ی سیاست بود. در عرصه‌ی اقتصاد، گفتند و تصریح کردند که میخواهند ملت ایران را به‌وسیله‌ی تحریم فلج کنند؛ اما نتوانستند ملت ایران را فلج کنند و ما در میدانهای مختلف، به توفیق الهی و به فضل پروردگار، به پیشرفتهای زیادی دست پیدا کردیم؛ که تفصیل آنها برای ملت عزیزمان گفته شده است، گفته خواهد شد؛ من هم ان‌شاءالله در سخنرانی روز اول فروردین، به شرط حیات، اجمالاً مطالبی عرض خواهم کرد.

در زمینه‌ی اقتصاد البته بر مردم فشار وارد آمد، مشکلاتی ایجاد شد؛ بخصوص که اشکالاتی هم در داخل وجود داشت؛ برخی از کوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها انجام گرفت که به نقشه‌های دشمن کمک کرد؛ لیکن در مجموع، حرکت مجموعه‌ی نظام و مجموعه‌ی مردم، یک حرکت رو به جلو بوده است و ان‌شاءالله آثار و نتائج این ورزیدگی را در آینده خواهیم دید.

در عرصه‌ی سیاست، از یک جهت همت آنها این بود که ملت ایران را منزوی کنند، از جهت دیگر ملت ایران را دچار دودلی و تردید کنند؛ همت آنها را کوتاه و ضعیف کنند. درست عکس این عمل شد؛ در واقع عکس این اتفاق افتاد. در زمینه‌ی انزوای ملت ایران، نه فقط نتوانستند سیاستهای بین‌المللی و منطقی ما را محدود کنند، بلکه حتّی نمونه‌هائی از قبیل اجلاس جنبش غیر متعهدها با حضور تعداد کثیری از سران و مسئولان کشورهای جهان در تهران تشکیل شد و عکس آنچه را که دشمنان ما میخواستند، رقم زد و نشان داد که جمهوری اسلامی نه فقط منزوی نیست، بلکه در دنیا با چشم تکریم و احترام به جمهوری اسلامی و به ایران اسلامی و به ملت عزیز ما نگریسته میشود.

در زمینه‌ی مسائل داخلی، مردم عزیز ما در آنجائی که امکان و موقعیت ابراز احساسات وجود داشت ــ عمدتاً در بیست و دوم بهمن سال ۹۱ ــ آنچه را که لازمه‌ی حماسه و شور بود، از خود نشان دادند؛ از سالهای دیگر پرشورتر و متراکم‌تر در صحنه حاضر شدند. یک نمونه‌ی دیگر هم حضور مردم خراسان شمالی در بحبوحه‌ی تحریمها بود، که نمونه و مستوره‌ای از وضعیت و روحیه‌ی ملت ایران را نشان میداد نسبت به نظام اسلامی و به مسئولان خدمتگار و خدمتگزار خودشان. کارهای بزرگی هم بحمدالله در طول سال انجام گرفته است؛ تلاشهای علمی، کارهای زیربنائی، تحرک فراوان مسئولین و مردم. زمینه‌ها برای حرکتِ رو به جلو و ان‌شاءالله جهش، فراهم شده است؛ هم در زمینه‌ی اقتصاد، هم در زمینه‌ی سیاست، و هم در همه‌ی زمینه‌های حیاتیِ دیگر.

سال ۹۲ برابر چشم‌انداز امیدوارانه‌ای که به لطف پروردگار و همت مردم مسلمان برای ما ترسیم شده است، سال پیشرفت و تحرک و ورزیدگی ملت ایران خواهد بود؛ نه به این معنا که دشمنیِ دشمنان کاسته خواهد شد، بلکه به این معنا که آمادگی ملت ایران بیشتر و حضور او مؤثرتر و سازندگی آینده‌ی این ملت به دست خودشان و با همتِ با کفایت خودشان ان‌شاءالله بهتر و امیدبخش‌تر خواهد شد.

البته آنچه را که ما در سال ۹۲ در پیشِ‌ رو داریم، باز عمدتاً در دو عرصه‌ی مهم اقتصاد و سیاست است. در عرصه‌ی اقتصاد، به تولید ملی باید توجه شود؛ همچنان که در شعار سال گذشته بود. البته کارهائی هم انجام گرفت؛ منتها ترویج تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی، یک مسئله‌ی بلند‌مدت است؛ در یک سال به سرانجام نمیرسد. خوشبختانه در نیمه‌ی دوم سال ۹۱ سیاستهای تولید ملی تصویب شد و ابلاغ شد ــ یعنی در واقع این کار ریل‌گذاری شد ــ که بر اساس آن، مجلس و دولت میتوانند برنامه‌ریزی کنند و حرکت خوبی را آغاز کنند و ان‌شاءالله با همت بلند و با پشتکار پیش بروند.

در زمینه‌ی امور سیاسی، کار بزرگ سال ۹۲، انتخابات ریاست جمهوری است؛ که در واقع مقدرات اجرائی و سیاسی، و  به یک معنا مقدرات عمومی کشور را برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی میکند. ان‌شاءالله  مردم با حضور خودشان در این میدان هم خواهند توانست آینده‌ی نیکی را برای کشور و برای خودشان رقم بزنند. البته لازم است هم در زمینه‌ی اقتصاد، هم در زمینه‌ی سیاست، حضور مردم حضور جهادی باشد. با حماسه و با شور باید  وارد شد، با همت بلند و نگاه امیدوارانه باید وارد شد، با دل پر امید و پر نشاط باید وارد میدانها شد و با حماسه‌آفرینی باید  به اهداف خود رسید.

با این نگاه، سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی» نامگذاری میکنیم و امیدواریم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز کشور تحقق پیدا کند.

به امید توجهات پروردگار و دعای حضرت بقیةالله (ارواحنا فداه) و با درود به روح مطهر امام بزرگوار و شهیدان عزیز.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

پیام تبریک غلامرضا اسدالهی به مناسبت سال نو

sal91

به نام خالق زیبایی

اِعْلَمُوا اَنَّ اللّهَ یحْیی الاَْرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَینّا لَکُمُ الاْیاتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛

«بدانید خداوند زمین را پس از مرگ آن زنده میکند. ما آیات خود را برای شما بیان کردیم، باشد که بیندیشید.»

به نا م آنکه هم یاد است و هم یادگار، به نازش می دار تا وقت دیدار.

با استعانت از آفریدگار جهان ، و به انگیزه ی رستاخیز طبیعت ، فرا رسیدن بهاران شکوهمند را که هنگامه ی تجلی مواهب الهی بر بستر طیبعت است به حضور مهر ظهور حضرت امام عصر مهدی موعود(عج) تبریک گفته ، از  آستان حضرت احدیت مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی، مسالت می نمایم.سال نومی شود.زمین نفسی دوباره می کشد.برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره…من…تو…ما…کجا ایستاده ایم.سهم ما چیست؟..نقش ما چیست؟ نگاهی به پیام های بلند نظرانه و هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب در یک دهه اخیر و نام گذاری های هدفمند معظم له می تواند راهکاری علمی و عملی برای نقش پذیری ما امت حزب الله به دست دهد:

سال ۱۳۸۲:  نهضت خدمت‌‌رسانى به مردم    سال۱۳۸۳:   پاسخگویى سه قوه به ملت ایران سال ۱۳۸۴:   همبستگى ملى و مشارکت عمومىسال۱۳۸۵: نام مبارک پیامبر اعظم   سال۱۳۸۶:  اتحاد ملى و انسجام اسلامى  سال۱۳۸۷: سال نوآوری و شکوفایی    سال۱۳۸۸: حرکت مردم و مسئولین به سوى اصلاح الگوى مصرف     سال۱۳۸۹: همت مضاعف و کار مضاعف    سال۱۳۹۰: سال جهاد اقتصادیسال۱۳۹۱:تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى

جمع بندی بیانات فوق دایره المعارفی جامع از تحلیل های اقتصادی و اجتماعی و دورنمایی از روش های دستیابی پله به پله به اهداف سندچشم انداز جمهوری اسلامی ایران را به دست می دهد و آماده مان می سازد تا به انتظار هدف گذاری سال جدید با شنیدن پیامشان بنشینیم.

در آستانه حلول سال نو امیدوارم مصداق عملی احسن الحال باشیم و ضمن هوشیاری در مورد تحولات پیش رو همواره آماده ایثار و فداکاری در راه آرمان های امام(ره) و انقلاب پربرکتمان باشیم.

زمان می گذرد و در آغاز سال می دانیم چه قدر حرف های قشنگ برای گفتن در زبان داریم. حرف هایی که می تواند راهی به سوی عشق واقعی باشد،عشق به معبود. حرف های قشنگی که در کوچه باغ های سبز زندگی جاری اند. و هر آن دم که امید لحظه ی وصال می رسد ، در می یابیم که انتظار چه زیباست. و عید واقعی به بیان شیوای مولایمان روز بدون گناه خواهد بود.ای کاش هر روزمان نو روز باشد تا نو شویم خودمان ، اندیشه هایمان و عشقمان به همه خوبی ها و پاکی ها.

آمده نوروز هم از بامداد             آمدنش فرخ و فرخنده باد

غلامرضا اسدالهی

نماینده مردم شریف شهرستانهای تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی

بازدید مدیرکل اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی ودکتر اسدالهی از پروژه های در دست اقدام تربت جام

IMG_1329
بازدید مدیرکل اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی مهندس محمدرضا قلندر و دکتر اسدالهی نماینده محترم از پروژه های در دست اقدام تربت جام به مشهد و کنارگذز تربت جام
برای دیدن تصاویر به ادامه نوشته مراجعه کنید

بازدید نماینده مردم شریف شهرستان های تربت جام ،تایباد و باخرز از روستاهای بخش بوژگان تربت جام

Recovered_JPEG Digital Camera_583

← ادامه نوشته

بازدید غلامرضا اسدالهی از روستاهای بخش نصرآباد تربت جام

Recovered_JPEG Digital Camera_449

غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان تربت جام ، تایبادو باخرز درمجلس شورای اسلامی در بازدید از روستاهای بخش نصرآباد در جمع مردم این روستا ها به بررسی مشکلاتشان پرداخت.دراین دیدار که در تاریخ ۱۱/۱۲/ ۹۱ انجام گرفت، بخشدار ، مسئولین ادارت و جمعی از معتمدین نیز نماینده محترم را همراهی کردند.

← ادامه نوشته

مابه التفاوت ارز ۱۲۲۶ تومانی کجاست؟/حمایت خاص لیدر جریان انحراف از عاملان اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی

137765_166

چند نفر هستند که می توانند به سیستم دسترسی داشته باشند و از آن طریق ثبت سفارش کنند، آن هم در شرایطی که ما به ارز نیاز داریم. این کار فقط از سوی افرادی می تواند انجام گیرد که معمولا دسترسی ها و وابستگی های خاصی دارند. مشابه چنین رفتارهایی را ما در گذشته و در ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی نیز شاهد بودیم. ← ادامه نوشته

سفر به پاکستان در معیت دکتر لاریجانی

D_782221

ا

سدالهی نماینده مردم تربت جام-تایبادوباخرزدرمجلس شورای اسلامی ورییس گروه دوستی پارلمانهای ایران وپاکستان،در مصاحبه با آوای خدمت هدف از سفربه پاکستان درمعیت رییس مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد

← ادامه نوشته

مجلس همه توان خود را برای اجرای منویات مقام معظم رهبری به کار خواهد گرفت

22709_orig

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با دو هفته نامه آوای خدمت گفت:فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است وهمه باید نشان دهیم که در عمل ولایت پذیر هستیم.

← ادامه نوشته

تفاهم نامه ساخت نه باب واحدآموزشی،ورزشی درسه شهرستان شرق استان خراسان رضوی منعقدگردید

DSC04483

دکتررئیسی معاون وزیرورئیس سازمان نوسازی توسعه وتجهیزمدارس کشور،نماینده مردم تربت جام،تایبادوباخرز وهاشمی نسب مدیرکل نوسازی توسعه وتجهیزمدارس استان خراسان رضوی به همراه مدیران آموزش وپرورش این شهرها وجمعی ازمسئولین استانی ومحلی ضمن بازدید یک روزه ومیدانی ازنزدیک درجریان  کمبودهای فضاهای آموزشی،ورزشی آموزشگاههای این شهرها قرارگرفتند.

← ادامه نوشته

تهران - میدان بهارستان - مجلس شورای اسلامی - تلفن 02133552848-02133125970 - نمابر 02139932563
تربت جام - بلوار امام خمینی (ره) - جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) تلفن : 052822221562
تایباد - بلوار امام حسین (ع)- طبقه فوقانی فروشگاه مرزنشینان 05294233066
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ می باشد.

Copyright © 2008-2013