اسدالهی خبرداد:انعقاد قرارداد همکاری معاونت نظارت مجلس با مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس

اسدالهی خبرداد:انعقاد قرارداد همکاری معاونت نظارت مجلس با مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس
بهمن 14, 1398
48 بازدید

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان ادوار در پیشبرد اهداف نظارتی مجلس، از انعقاد قرار داد همکاری معاونت نظارت مجلس با مرکز نمایندگان ادوار خبر داد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی با مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس با حضور غلامرضا اسدالهی معاون […]

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان ادوار در پیشبرد اهداف نظارتی مجلس، از انعقاد قرار داد همکاری معاونت نظارت مجلس با مرکز نمایندگان ادوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی با مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس با حضور غلامرضا اسدالهی معاون نظارت مجلس به همراه مدیران کل این معاونت و حسن زمانی رئیس مرکز نمایندگان ادوار مجلس و مدیران این مرکز، جهت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری صبح امروز چهارشنبه 22 آبان ماه در محل تالار آینه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان ادوار در پیشبرد اهداف نظارتی مجلس

غلامرضا اسدالهی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نمایندگان ادوار در پیشبرد اهداف نظارتی مجلس، گفت: مرکز نمایندگان ادوار در این دوره مجلس و با هدف ساماندهی نمایندگان ادوار و استفاده از ظرفیت و تجربه ‌آنها تشکیل شده است.

وی ادامه داد: امروز تفاهم نامه همکاری معاونت نظارت مجلس با مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس منعقد شد تا بتوانیم از ظرفیت و تجربه نمایندگان ادوار در پیشبرد اهداف نظارتی مجلس شورای اسلامی استفاده کنیم.

معاون نظارتی مجلس، تصریح کرد: نمایندگان ادوار در کارگروه‌هایی به وسیله مرکز امور نمایندگان ادوار ساماندهی شدند و از این پس درخواست‌هایمان را از طریق مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس پیگیری می‌کنیم تا در کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

اسدالهی با تاکید بر اینکه انعقاد این تفاهم‌نامه خلاء بزرگ نیرویی و تجربی حوزه نظارتی مجلس را مرتفع می‌کند، افزود: بسیاری از نمایندگان ادوار به واسطه سالها حضور در حوزه ‌های اجرایی، تقنینی و نظارتی تجربه بسیار خوبی دارند و می‌توانند در اجرای برنامه‌های نظارتی بسیار موثر باشند.

اسدالهی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های نظارتی به زمین مانده بسیاری در قانون اساسی و آیین نامه مجلس به منظور پیگیری وجود دارد که تاکنون از طریق برون سپاری انجام شده است، ادمه داد: براساس قانون برنامه ششم توسعه ، بدنه دستگاههای دولتی باید 15 درصد کوچک‌تر شود، بنابراین امکان جذب نیروی جدید برای پیگیری امورات نظارتی وجود نداشت، ازطرفی دکتر لاریجانی تاکید داشتند قانون برنامه باید در  مجلس شورای اسلامی اجرا شود. از این رو استفاده از ظرفیت نمایندگان ادوار مجلس می‌تواند در این زمینه بسیار موثر و کمک کننده باشد.

نمایندگان ادوار مجلس سرمایه‌های کشور هستند

حسن زمانی، رئیس مرکز نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرکز امور نمایندگان ادوار مجلس پس از چهل سال با ابتکار دکتر لاریجانی و با هدف استفاده از ظرفیت و تجربه نمایندگان ادوار تشکیل شد، گفت: مرکز امور نمایندگان در اولین اقدام به موازات 15 کمیسیون مجلس، 15 کارگروه تشکیل داده که به دلیل حضور نمایندگان مجرب و با تجربه از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس مرکز نمایندگان ادوار مجلس، در رابطه با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت نظارت مجلس، افزود: این تفاهم نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌ و توانایی نمایندگانی است که به واسطه حضور در مجلس تجربه بسیاری در زمینه اجرایی و تقنینی دارند. بی‌تردید نمایندگان ادوار مجلس سرمایه‌های کشور هستند که استفاده از آنها می‌تواند به پیشبرد اهداف معاونت نظارتی مجلس کمک کند./

 

برچسب‌ها:, ,